sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Viduramžiai šiandien: tradicijų nesilaikiusią merginą nubaudė išprievartaudami
tiesa.com

Pakistano kaime su vietos bendruomenės žinia brutaliai išniekinta jauna mergina – ji tokios gyventojų bausmės sulaukė už tai, kad išdrįso laisvai pasirinkti jaunikį.

Susidorojimas su 19-mete mergina įvykdytas šalies rytinėje dalyje, netoli pasienio su Indija esančiame kaime. Pakistano provincijoje vis dar gaji šimtmečius gyvuojanti tradicija, pagal kurią jauniesiems savo gyvenimo partnerius parenka šeimų vyresnieji.

Šią ir kitas tradicijas kontroliuoja vadinamosios kaimų tarybos, kurias sudaro vietiniai išminčiai.

Minėtos merginos tėvas taip pat ėjo tarybos prašyti leidimo ištekinti dukrą ir jį gavo, tačiau išties jaunoji būsimąjį vyrą išsirinko pati, nepaisydama vyresniųjų nurodymų. Šiai informacijai pasiekus kaimo tarybą, jos nariai liepė merginą suimti, o trims vyrams leido ją išniekinti – šie auką prievartavo grupiniu būdu.

Žiniai apie tai pasiekus policiją pareigūnai suėmė tris įtariamuosius, tarp kurių yra du 2 broliai, visi kaltinamieji sulaikyti remiantis DNR tyrimo išvada.

Tačiau nukentėjusiosios šeima reikalauja atsakomybės ir iš tarybos narių.

Tokių baisių nusikaltimų Pakistane apstu – žmogaus teisių gynėjai teigia, kad vien per 2014 metus šalyje užregistruoti 837 moterų ar merginų nužudymai: vadinamieji „garbės žudymai“, kai bendruomenių nariai žiauriai susidoroja su dailiosios lyties atstovėmis už senamadiškų papročių nesilaikymą.

Susidorojimai vykdomi ne tik provincijoje. Prieš mėnesį šalies Pietuose esančiame Karačio mieste brutaliai nužudyta jaunavedžių pora – 24 metų vyras ir 19-metė mergina, kurie susituokė laisva valia, neprašydami šeimos vyresniųjų leidimo.

2017 12 29 14:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt