ketvirtadienis, liepos 2 d.
Viduržemio jūra priglaudė dar beveik 700 žmonių kūnus
tiesa.com

Siaubinga tragedija Viduržemio jūroje savaitgalį sukrėtė visą Europą. Laivas su 700 žmonių apvirto atvirtoje jūroje likus kiek daugiau nei 200 kilometrų iki Italijos, Lampedūzos, krantų. Į gelbėjimo operaciją išskubėjo, italai, Maltos gelbėtojai, savo pajėgas siuntė it kitos šalys, tačiau daugumos išgelbėti nepavyko.

Gyvi likę liudininkai pareigūnams tvirtino, kad dauguma žmonių pasmerkti pražūčiai buvo todėl, kad buvo užrakinti kajutėse. Tad šansų sulaukti pagalbos jie beveik neturėjo.

Remiantis pateiktais duomenimis,20 metrų ilgio laivu plaukė 700 žmonių. Išgelbėti pavyko vos 28-is iš jų.Skaičiuojama, kad šiemet Viduržemio jūroje nuskendo 1500 žmonių.

Italijos ministras pirmininkas Matteo Renzi Europos Sąjungos (ES) politikus paragino nedelsiant aptarti nelegalų gabenimo į Europą problemą ir nuo kalbų pereiti prie darbų. Anot jo, ES trūksta solidarumo ir noro spręsti šią problemą, su kuria dabar vienos pačios bando susidoroti Malta ir Italija. Šios šalys jau ne kartą prašė ES pagalbos, nes nesutvarko su milžiniškais nelegalų srautais.

Kokie konkretūs žingsniai bus žengti, kol kas neaišku, tačiau tokios šalys kaip Norvegija jau pareiškė savo palaikymą Italija bei Maltai ir pažadėjo artimiausiomis dienomis atsiųsti savo komandą, kuri galėtų dalyvauti gelbėjimo operacijose Viduržemio jūroje.

„Tiesa“ jau ne kartą rašė apie tai, kad Viduržemio jūra tampa pabėgėlių iš įvairių Afrikos šalių kapinynu. Praėjusią savaitę iš 45 žmonių, plaukusių iš Liberijos, pavyko išgelbėti vos keturis. Dar kitame laive savo žiaurumą pademonstravo musulmonai už borto išmesdami 12 krikščionių.

Šios religijos išpažinėjų tarp pabėgėlių bene daugiausiai. Mat jiems tiesiogiai grasina radikalūs musulmonai šiuo metu siaučiantys nemažoje dalyje Afrikos šalių. Gelbėdami savo ir artimųjų gyvybes nelegaliai Europą bando pasiekti ir bėgdami nuo ISIS (Islamo valstybės) žiauriųjų karių.

Didžiausi srautai nelegalių imigrantų plūsta iš Libijos. Ten nelegaliu žmonių gabenimu užsiimantys nusikaltėliai jiems žada plaukti į Europą ir taip pabėgti nuo gresiančių pavojų ir išsivaduoti iš ekonominių sunkumų krizės apimtoje Libijoje.

2015 04 20 13:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt