antradienis, sausio 26 d.
Viena vakcina - šešios dozės
BNS

Europos vaistų agentūra (EVA) leido medikams iš kiekvieno „BioNTech/Pfizer“ vakcinos nuo pandeminio koronaviruso buteliuko paimti šešias preparato dozes, pranešė Vokietijos sveikatos apsaugos ministerija.

EVA praėjusį mėnesį nurodė svarstanti bendrovių prašymą leisti iš vienos vakcinos talpos paimti daugiau dozių nei leidžiamos penkios dozės.

Penktadienį agentūra patvirtino, kad jos žmonės skirtų vaistų komitetas rekomendavo atnaujinti vakcinos informaciją nurodant, kad kiekvienoje talpoje yra šešios preparato dozės. Vokietijos sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Hanno Kautzas penktadienį žurnalistams Berlyne sakė, kad šis pakeitimas įsigalios nedelsiant ir 20 proc. padidins dozių skaičių.

Daugelis medikų Europos Sąjungoje dar iki šio sprendimo iš vieno BioNTech/Pfizer“ vakcinos flakono išgaudavo po šešias dozes. Jau anksčiau tai daryti leido Jungtinės Valstijos ir Jungtinė Karalystė.

Farmacijos bendrovės paprastai į vakcinos talpas supila didesnį kiekį preparato nei būtina, kad jo pakaktų, jei šiek tiek preparato nutekėtų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 01 08 17:19
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt