trečiadienis, gruodžio 2 d.
Vienapirštis alpinistas žuvo aštuntą kartą bandydamas įkopti į Everestą
tiesa.com

Garsus japonų alpinistas, kuris ant Everesto nušalo ir neteko visų, išskyrus vieną, rankų pirštų, žuvo aštuntą kartą bandydamas įkopti į jo viršūnę, pirmadienį pranešė pareigūnai.

35 metų Nobukazu Kuriki pasijuto blogai ir leidosi, kai jo komanda prarado ryšį su juo. Jis yra jau trečias alpinistas, šį mėnesį žuvęs ant aukščiausio pasaulio kalno.

„Kuriki liovėsi atsakinėjęs radijo ryšiu ir mes tamsoje ... nebematėme jo žibinto, – socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė jo komanda. – Komanda netoli 2-osios stovyklos kilo jo maršrutu jo ieškoti ir aptiko Kuriki, kuris mirė dėl žemos kūno temperatūros.“

Vėlai sekmadienį N. Kuriki pasiekė 7,4 tūkst. m aukštį – užkopė virš trečios iš keturių stovyklų. Kalno aukštis yra 8 848 metrai.

„Dabar jaučiu šio kalno skausmą ir sunkumą. Aš tai pripažįstu ir aš kopiu“, – feisbuke parašė jis.

Šiam patyrusiam alpinistui taip niekada ir nepavyko nugalėti Everesto, nors į kitus du 8 tūkst. m ribą viršijančius kalnus jis yra įkopęs vienas ir be deguonies balionų.

2012 metais per ketvirtą savo bandymą pasiekti viršūnę N. Kuriki patyrė didelius nušalimus ir neteko devynių pirštų.

Jis grįžo po trejų metų, 2015-ųjų rugsėjį, keli mėnesiai po žemės drebėjimo Nepale, per kurį susidarius lavinai Everesto bazinėje stovykloje žuvo 18 žmonių.

Dėl prasto oro jis turėjo atšaukti šią ekspediciją. Jis vėl bandė 2016 ir 2017 metais, bet atšiaurios sąlygos jam vėl sutrukdė.

Per šį pavasarinį kopimo sezoną į Everestą įkopė daugiau kaip 400 žmonių. Pavasario sezonu paprastai vyrauja ramūs orai, sudarantys sąlygas pasiekti aukščiausią pasaulio viršūnę.

2018 05 21 13:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt