trečiadienis, spalio 5 d.
Vienos nuotraukos kaina: norėdamas pasigirti propagandininkas išdavė „Wagner“ grupės Ukrainoje būstinę, ukrainiečiai ją nušlavė
Alfa.lt
Telegram/dailymail.co.uk
S. Sredos paskelbta nuotrauka

Rusijos karo propagandininkas Sergejus Sreda praėjusią savaitę apsilankė „Wagner“ grupės Ukrainos būstinėje, kur fotografavosi su samdiniais. Tačiau pats to nesuprasdamas pasidalijo ne tik okupantų nuotrauka, bet ir jų vieta, rašo Dailymail.co.uk.

S. Sreda tikino, kad „Wagner“ kariai jį priėmė „kaip šeimą“, ir papasakojo „juokingas istorijas“.

Tačiau S. Sreda pasitarnavo ne okupantams, o ukrainiečiams, kai netyčia nufotografavo gatvės ženklą, kuriame buvo nurodytas netoliese esančios bombų prieglaudos adresas okupuotame Popasnos mieste.

Tai buvo viskas, ko ekspertams reikėjo, kad surastų „Wagner“ bazę, kurią Ukrainos kariai panaudojo HIMARS smūgiui pradėti. Rytų Ukrainos Luhansko srities gubernatoriaus Serhijaus Haidajus teigimu, „Wagner“ samdinių bazė buvo „sunaikinta tiksliu smūgiu“.

Tai tik naujausia gėdinga Vladimiro Putino pajėgų klaida, praėjus beveik šešiems mėnesiams po tariamo kelių dienų karo Ukrainoje.

Atrodo, kad S. Sredos vizitas taip pat sutapo su Jevgenijaus Prigožino, oligarcho, kuriam priklauso „Wagner“ ir kuris buvo pramintas Putino virėju, apsilankymu fronto linijoje.

Kitoje nuotraukoje, įkeltoje į jo kanalą „Telegram“ rugpjūčio 8 d. ir nuo tada, kai ištrinta, matyti, kaip S. Sreda spaudžia ranką vyrui, kuris labai panašus į J. Prigožiną, o netoliese stovi šautuvą nešiojantis banditas.

Tačiau nei Rusija, nei Ukraina oficialiai nepatvirtino, kad jis buvo bazėje, kai buvo smogta.

„Wagner“ yra samdoma armija, kurios egzistavimą ilgus metus neigė Kremlius, tačiau manoma, kad tai buvo paties V. Putino idėja suburti tokį darinį.

Grupuotė naudojama karams Kremliaus vardu tose pasaulio vietose, kur tiesioginis Rusijos karinis įsikišimas pritrauktų nepageidaujamą dėmesį.

Manoma, kad „Wagner“ veikia Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose ir Pietų Amerikoje, kur įtarimai dėl karo nusikaltimų, prievartavimų ir jos karių kankinimų yra dažni.

Samdiniai dažnai verbuojami iš Rusijos reguliariosios kariuomenės gretų, dažnai atleidžiami už netinkamą elgesį. Manoma, kad J. Prigožinas taip pat verbuoja asmenis iš kalėjimų.

J. Prigožinas išgarsėjo rengdamas prabangius Kremliaus pokylius Rusijos prezidentui ir taip gavęs Putino virėjo pravardę.

V. Putinas praėjusį mėnesį jam skyrė aukščiausią Rusijos apdovanojimą. Sovietmečiu J. Prigožinas buvo kalinamas už plėšimą, sukčiavimą ir paauglių įtraukimą į nusikaltimus.

„Jis gyvas, net keikiasi“, – vienam iš „Telegram“ kanalų sakė šaltinis iš Popasnos, nesusijęs su „Wagner“.

2022 08 17 15:32
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt