sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Virtinėje Rusijos miestų opozicionieriaus A. Navalno šalininkai rengia protesto akcijas
BNS

Iškilaus Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno, šiuo metu gydomo vienos Sibiro ligoninės intensyviosios terapijos skyriuje dėl įtariamo apnuodijimo, šalininkai keliuose Rusijos miestuose surengė protestų, o policija kelis šių akcijų dalyvius sulaikė, praneša aktyvistai.

Maskvos Raudonojoje aikštėje buvo sulaikytos opozicionieriui palaikymą reiškusios aktorės Irina Vilkova ir Jana Trojanova, pranešė I. Trojanovos vyras režisierius Vasilijus Sigarevas.

„Besilaukiančią Iriną Vilkovą ir Janą Trojanovą sulaikė Raudonojoje aikštėje. Vilkovai nutekėjo vandenys – matyt, vežant į Kitai Gorodo sulaikymo centrą“, – per „Facebook“ parašė V. Sigarevas.

Pranešime sakoma, kad moterys pakaitomis stovėjo su plakatais, reiškiančiais palaikymą Omsko ligoninėje gydomam A. Navalnui, kurio bendražygiai nori jį išsiųsti gydytis į Vokietiją.

Policijos atstovais naujienų agentūrai „Interfax“ sakė, kad I. Vilkova buvo išvežta greitosios pagalbos automobiliu.

A. Navalnas, 44 metų teisininkas ir kovos su korupcija aktyvistas, Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikas, ketvirtadienį buvo hospitalizuotas, kai skrydžio iš Tomsko į Maskvą metu prarado sąmonę, o lėktuvas buvo priverstas skubiai nusileisti.

Jo atstovė Kira Jarmyš ketvirtadienį sakė, kad A. Navalnas nuo ryto nieko nevalgė, tik išgėrė arbatos, kurios nusipirko Tomsko oro uoste. Ji kėlė prielaidą, kad aktyvistas galėjo būti apnuodytas.

A. Navalno štabo koordinatorius Kazanės Olegas Jemeljanovas sakė „Interfax“, kad šiame pietiniame mieste buvo surengta virtinė vieno žmogaus piketų.

„Mūsų buvo dešimt žmonių, sulaikė penkis“, – sakė O. Jemeljanovas ir pridūrė, kad sulaikytųjų yra opozicinės grupės „Susivieniję demokratai“ neįregistruota kandidatė Nailia Mulajeva.

Pietiniame Ufos mieste vieno žmogaus piketą surengė aktyvistė Olga Komleva.

Panašių akcijų A. Navalno šalininkai penktadienį surengė Sibiro mieste Irkutske.

Uralo regiono mieste Jekaterinburge piketą prie vietos administracijos pastato surengė A. Navalno štabo koordinatorius Aleksejus Gresko.

Vokiečių gydytojai, penktadienį Omsko miesto ligoninėje apžiūrėję A. Navalną, laikosi nuomonės, kad pacientą galima pergabenti į Berlyną, per „Twitter“ parašė K. Jarmyš.

Tuo metu Omsko 1-osios greitosios pagalbos vyriausiasis gydytojas Aleksandras Murachovskis sakė žurnalistams, kad A. Navalnas liks šioje gydymo įstaigoje, kol jo būklė stabilizuosis. Pasak jo, to reikalauja ir Maskvos gydytojai, dalyvavę konsiliume.

Anksčiau penktadienį iš Omsko į Vokietiją perkelti Aleksejaus Navalno atvykę vokiečių medikai išvyko iš Sibiro miesto greitosios pagalbos ligoninės be opozicijos lyderio.

Užsienio medikai išėjo iš ligoninės pastato, sėdo į mikroautobusą ir išvažiavo, bet A. Navalno su jais nebuvo.

Pasikalbėti su žurnalistais išėjusi A. Navalno žmona Julija pranešė, kad policija ir Omsko ligoninės personalas neleido jai ir A. Navalno įkurto Kovos su korupcija fondo (FBK) teisininkui Ivanui Ždanovui pabendrauti su užsienio medikais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 22 12:16
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt