sekmadienis, gegužės 31 d.
Visi į Ispaniją atvyksiantys asmenys privalės 14 dienų karantinuotis
BNS

Asmenys, atvyksiantys į Ispaniją iš užsienio, privalės 14 dienų karantinuotis, antradienį paskelbė šalies vyriausybė.

Taip bus siekiama sulėtinti koronavirusinės infekcijos COVID-19 plitimą.

Ši priemonė galios nuo penktadienio iki tol, kol nesibaigs nepaprastoji padėtis. Šiuo metu planuojama, kad nepaprastoji padėtis turėtų baigtis gegužės 24-ąją, bet ji gali būti pratęsta.

Remiantis naujuoju Sveikatos apsaugos ministerijos įsaku, paskelbtu antradienį Ispanijos oficialiajame leidinyje, tokiu būdu siekiama „apriboti riziką, kylančią dėl tarptautinio žmonių srauto“, švelninant visuotinį karantiną.

Kelionių agentūros ir transporto įmonės, prieš parduodamos bilietus į Ispaniją, privalės informuoti savo klientus apie naujas taisykles, o oro linijos turės pasirūpinti, kad keleiviai užpildytų „buvimo vietos korteles“.

Per tą dviejų savaičių laikotarpį sveikatos apsaugos pareigūnai su į šalį atvykusiais asmenimis „gali susisiekti, kad užtikrintų, jog karantino laikomasi“, sakoma pranešime.

Šiuo karantino laikotarpiu jiems bus leista išeiti tik nusipirkti būtiniausių daiktų ar prireikus skubios medicinos pagalbos; tokiu atveju jie privalės dėvėti kaukę.

Priemonė nebus taikoma iš kaimyninių šalių į Ispaniją dirbti atvykstantiems asmenims, krovinius gabenantiems žmonėms, oro linijų personalui ir medicinos personalui, jei jie neturėjo kontaktų su COVID-19 užsikrėtusiais asmenimis.

Daug turistų pritraukianti Ispanija pradeda švelninti prieš septynias savaites įvestus griežtus suvaržymus. Šalies tarnybos pranešė apie daugiau kaip 26,7 tūkst. mirties nuo COVID-19 atvejų ir per 268 tūkst. užsikrėtimo atvejų, patvirtintų tyrimais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 05 12 13:29
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt