pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
Visi keliai veda į Krymą: kaip elektroninės cigaretės patenka į Rusijos okupuotą pusiasalį? (Tyrimo tęsinys)
Alfa.lt
Alfa.lt
„Maskking“ produkcijos stendas tabako gaminių parodoje Maskvoje

Po portalo Alfa.lt publikacijos apie Latvijos bendrovės „Pro-Vape“ verslo gijas Rusijos okupuotame Kryme redakcija sulaukė teisinių pretenzijų, esą šie teiginiai nepagrįsti. Redakcija surinko papildomų duomenų.

Lietuvoje prekiaujama „Pro-Vape“ tiekiamomis elektroninėmis cigaretėmis „SALT“, tad Alfa.lt atrodė aktualu informuoti visuomenę, ar Lietuvos vartotojams nėra siūlomi produktai, kurie tiekiami į Rusiją, taip pat ir į jos aneksuotą Krymą.

Birželio 10 d. publikuotame straipsnyje „Po dūmų uždanga: įtartina elektroninių cigarečių pardavėjų veikla aneksuotame Kryme“ portalas citavo Rusijos muitinės pareigūnų per „Interpolą“ Latvijos teisėsaugai pateiktą užklausą, kurioje rašoma, kad keturi Latvijos piliečiai, „Pro-Vape“ vadovas Martins Jamonts, jo pavaduotojas Picka Edzus bei vadybininkai Kristaps Krauklis ir Kristina Puskarjova, yra įtariami elektroninių cigarečių „Maskking“ kontrabandos organizavimu Kryme.

„Maskking“ yra elektroninių cigarečių gamintoja Kinijoje, jos fabrikuose gaminamos ir Lietuvoje parduodamos elektroninės cigaretės su prekės ženklu „SALT“.

Latvijos bendrovė „Pro-Vape“ prisistato kaip globali ir išskirtinė „Maskking“ partnerė. Tai liudija redakcijos turimo sertifikato, kuriuo „Pro-Vape“ Rusijos įmonei „Tobacco Club“ suteikia oficialaus regiono platintojo teises prekiauti „Maskking“ produkcija Rusijos teritorijoje, kopija. Taigi, šis sertifikatas nubrėžia tiesiogines sąsajas su „Pro-Vape“ verslo interesais Rusijoje.

Tačiau svarbesnis klausimas, ar „Pro-Vape“ platinama produkcija nepasiekia ir Krymo.

Sprendžiant iš Rusijos teisėsaugos užklausų, „Maskking“ dūmų skonis yra pažįstamas 2014 m. Rusijos okupuoto Krymo gyventojams. Apie tai rašoma ne tik anksčiau minėtame per „Interpolą“ pateiktame dokumente.

Rusijos Federalinės saugumo tarnybos Krymo ir Sevastopolio miesto Ekonominio saugumo tarnyba tiria „Maskking“ ir kitų elektroninių cigarečių tiekimą bendrovėms DMD ir „Feniks“ bei D. L. Zubarevo ir M. V. Serebriniakovo individualioms įmonėms. Maksimas V. Serebriniakovas, viešai prieinamų šaltinių duomenimis, yra ir DMD bei „Feniks“ direktorius.

Redakcijos turima vaizdo medžiaga rodo, kad būtent Dmitrijus L. Zubarevas ir M. V. Serebriniakovas dalyvavo šių metų vasarį Maskvoje vykusioje tabako gaminių parodoje bei dirbo „Maskking“ atributika pažymėtame stende. Parodos lankytojams vyrai pasakojo ir apie pažintis su „Pro-Vape“ vadovais M. Jamontsu ir P. Edzu, ir apie verslo ryšius su šia Latvijos įmone. Interesantams jie dalijo „Tobacco Club“ ir „Maskking“ logotipais papuoštas vizitines korteles, kuriose nurodytas telefono numeris su Rusijos mobiliojo ryšio operatorių Krymo kodu.

Redakcija taip pat turi duomenų, kad šių metų kovą Kryme esančiame Simferopolyje teisėsaugos buvo sulaikyti jau minėti D. L. Zubarevas ir M. V. Serebriniakovas bei dar vienas asmuo – Denisas A. Muzyčiukas.

2022 07 12 11:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt