šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Vokiečiai 2016-uosius pasitiks su baime
tiesa.com

Teroristai šiais metais pasėjo baimę visame pasaulyje. Po kruvinų atakų lapkritį Paryžiuje, Europa tikino, kad nepasiduos panikai ir gyvens įprastą gyvenimą. Panašu, kad tai buvo skambios politikų frazės, kurios nenuramino paprastų mirtingųjų.

Štai daugiau nei pusę Vokietijos gyventojų mano, kad 2016-aisiais „Islamo valstybė“ jų šalyje įvykdys teroristinį išpuolį, pranešė portalas thelocal.com.

Atlikus apklausą paaiškėjo, kad tiesioginės grėsmės bijo net 66 proc. vokiečių, 17 proc. gyventojų įsitikinę, kad ir kitąmet gyvens ramiai. Dar tiek pat žmonių nerado jiems tinkamo atsakymo į klausimą apie terorizmo grėsmę ir kiek realu, kad teroristinis išpuolis įvyktų jų šalyje.

Pastaraisiais metais Vokietijoje iš tikrųjų neįvyko kruvinų atakų. Paskutinis išpuolis buvo užfiksuotas 2011-aisiais, kai iš Kosovo kilęs albanas nušovė du JAV karius, o vėliau Frankfurto oro uoste sužeidė dar kelis žmones.

Ypatingų saugumo priemonių buvo imtasi po išpuolių Prancūzijoje. Lapkritį buvo atšauktos futbolo rungtynės, kuriose turėjo susitikti Vokietijos ir Nyderlandų komandos. Tuomet spec. tarnybos gavo informacijos, kad per turėjusį įvykti mačą buvo planuojamas išpuolis.

2015 12 30 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt