trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Vokiečių medikai, specialiu lėktuvu atskridę į Omską, išvyko į A. Navalno ligoninę
BNS

Sibiro miesto Omsko medikai pakvietė į miestą atvykusius vokiečių specialistus susipažinti su Aleksejaus Navalno būkle, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos regioninis padalinys, cituodamas 1-osios greitosios pagalbos ligoninės vyriausiąjį gydytoją Aleksandrą Murachovskį.

„Pakvietėme vokiečių specialistus, kurie atvyko į Omską reanimacijos lėktuvu, kad jie pas mus klinikoje susipažintų su paciento būkle, tyrimų rezultatais. Šiuo metu jie pas mus vyksta“, – sakė A. Murachovskis.

Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Maria Adebahr (Marija Adebar) penktadienį sakė, kad Vokietijos vyriausybė nedalyvavo parengiant lėktuvą A. Navalnio pervežimui gydyti. „Tai buvo privati iniciatyva, mes apie ją žinojome“, – sakė atstovė.

ES tikisi, kad Rusijos valdžia leis išvežti A. Navalną į užsienį gydyti


Europos Sąjunga susirūpinusi dėl Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno sveikatos ir tikisi, kad Rusijos valdžia leis išvežti jį į užsienį gydyti, penktadienį spaudos konferencijoje paskelbė Europos Komisijos atstovė.

„Tikimės greito, nepriklausomo ir skaidraus tyrimo, ir jei [įtarimai dėl A. Navalno apnuodijimo] pasitvirtins, kaltieji turi būti patraukti atsakomybėn“, – sakė ji.

„Mes tikimės, kad Rusijos valdžia tesės savo pažadą leisti tuojau pat saugiai pervežti Navalną į užsienį gydyti, kaip nori jo šeima“, – nurodė atstovė.

Europos Komisija dėkoja Vokietijos medicinos tarnyboms, pasisiūliusioms priimti A. Navalną savo šalyje gydyti, o ES atstovybė Maskvoje palaiko glaudžius kontaktus su Navalno biuru ir atidžiai stebi, kaip klostosi įvykiai, pridūrė atstovė.

A. Navalnas, 44 metų teisininkas ir kovos su korupcija aktyvistas, Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikas, ketvirtadienį buvo hospitalizuotas Sibiro mieste Omske, kai skrydžio iš Tomsko į Maskvą metu prarado sąmonę, o lėktuvas buvo priverstas skubiai nusileisti.

Jo atstovė Kira Jarmyš ketvirtadienį sakė, kad A. Navalnas nuo ryto nieko nevalgė, tik išgėrė arbatos, kurios nusipirko Tomsko oro uoste. Ji kėlė prielaidą, kad aktyvistas galėjo būti apnuodytas.

Šiuo metu A. Navalnas yra komos būsenos, jam prijungtas dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatas. Pasak jo gydytojų, pervežimas gali būti pavojingas jo gyvybei.

Penktadienio naktį iš Niurnbergo į Omską išskrido lėktuvas, kuriuo norima perkelti A. Navalną į vokiečių kliniką. Pervežimą parengė fondas „Cinema for Peace“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 21 19:48
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt