šeštadienis, sausio 16 d.
Vokiečių sveikatos ministras: vakcinos efektyvios ir prieš naująją koronaviruso atmainą
Alfa.lt

 Europos Sąjungos ekspertai mano, kad jau sukurtos vakcinos nuo koronaviruso yra veiksmingos ir prieš naują, labiau užkrečiamos jo atmainos, nustatytos Jungtinėje Karalystėje, sekmadienį pareiškė vokiečių sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas.

„Remiantis viskuo, ką iki šiol žinome“, nauja atmaina „neturi jokios įtakos vakcinoms“, kurios išlieka „tokios pat veiksmingos“, visuomeniniam transliuotojui ZDF sakė ministras, remdamasis „Europos institucijų ekspertų derybomis“.

J. Spahnas ypač turėjo omenyje „Pfizer-BioNTech“ vakciną, kuri jau yra naudojama tokiose šalyse kaip JAV ir JK ir kurią pirmadienį turėtų patvirtinti Europos vaistų agentūra.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas teigė, kad sekmadienį įvyko ES ekspertų susitikimas, kuriame dalyvavo ir Berlyno Roberto Kocho instituto (RKI) atstovai.

Virtinė ES valstybių reaguodamos į naują viruso atmainą sustabdė keleivinius skrydžius iš Britanijos, o Prancūzija pareiškė, kad blokuos ir iš JK atvykstančius krovinius, nebent jie būtų nelydimi.

Tuo metu JK paskelbė griežtesnius ribojimus, paveiksiančius kai kurias šalies dalis.

Britų ministras pirmininkas Borisas Johnsonas šeštadienį sakė, kad, remiantis preliminariais duomenimis, naujoji koronaviruso atmaina gali būti iki 70 proc. labiau užkrečiama nei pagrindinis jo variantas.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pranešė, kad devyni naujosios atmainos atvejai buvo nustatyti Danijoje ir po vieną – Nyderlanduose ir Australijoje. Tuo metu Italija vėlai sekmadienį taip pat pranešė aptikusi vieną atvejį ištyrus asmenį, grįžusį iš Britanijos.

ES šį pusmetį pirmininkaujanti Vokietija pirmadienį sušaukė ekspertų susitikimą, kuriame aptars bloko atsaką į naują grėsmę, sakė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas.

Posėdis vyks pagal Integruoto politinio atsako į krizes (IPCR) mechanizmą, kurį galima aktyvuoti dėl didelio masto ir sudėtingų krizių, įskaitant sveikatos, aplinkosaugos krizes ar teroro aktus.

2020 12 21 08:06
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt