penktadienis, birželio 5 d.
Vokiečių žurnalistė buvusį Prancūzijos prezidentą apkaltino lytiniu smurtu
BNS

Viena vokiečių žurnalistė naujienų agentūrai AFP ketvirtadienį sakė iškėlusi bylą buvusiam Prancūzijos prezidentui Valery Giscard'ui d'Estaing'ui (Valeri Žiskarui d'Estenui), kurį kaltina lytiniu smurtu 2018 metais.

37 metų Ann-Kathrin Stracke (An Katrin Štrakė), dirbanti Vokietijos visuomeninei televizijai WDR, tvirtina, kad V. Giscard'as d'Estaing'as, kuriam tuo metu buvo 92-eji, tris kartus uždėjo rankas ant jos sėdmenų, kai ji 2018-ųjų gruodį lankėsi jo biure Paryžiuje dėl interviu.

„Nusprendžiau papasakoti savo istoriją, nes, mano nuomone, žmonės turėtų žinoti, kad buvęs prancūzų prezidentas po interviu seksualiai prie manęs priekabiavo“, – AFP sakė ji.

Pareiškimą Paryžiaus prokuratūrai ji parašė kovo 10 dieną, remiama savo darbdavio, kuris atliko jos teiginių nepriklausomą tyrimą.

Paryžiaus prokuratūra komentaro AFP kol kas nepateikė. Eksprezidento padėjėjai taip pat nekomentavo.

Prisimindama 2018 metų gruodžio 18-ąją įvykusį interviu, žurnalistė sakė po jo paprašiusi nufotografuoti ją su V. Giscard'u d'Estaing'u ir kolegomis.

„Aš stovėjau jam iš kairės ir fotografuojantis jis uždėjo ranką man ant liemens, o paskui nuleido ją ant sėdmenų, kur ji ir liko“, – sakė A.-K. Stracke.

Tas pats veiksmas, kaip teigiama, buvo pakartotas dar du kartus: darant naują nuotrauką ir eksprezidentui rodant žurnalistei savo nuotraukas, kuriose jis įamžintas su kitais pasaulio lyderiais bei šeimos nariais.

„Bandžiau jį nustumti, bet man nepavyko“, – sakė žurnalistė.

Norėdama ištrūkti iš „labai žeminančios“ padėties ji pasisuko į operatorių, kuris norėdamas nukreipti dėmesį nuvertė lempos gaubtą ir pastatė kėdę tarp buvusio prezidento ir žurnalistės.

Grįžusi į savo darbovietę žurnalistė pasikalbėjo apie incidentą su vadovais.

„WDR remia Ann-Kathrin Stracke nuo to laiko, kai buvo sužinota apie incidentą, ir kai ji nusprendė pateikti skundą“, – sakė televizijos atstovė.

V. Giscard'as d'Estaing'as, kuriam dabar 94-eri, Prancūzijai vadovavo nuo 1974 iki 1981 metų. Jis įvykdė virtinę radikalių reformų: legalizavo abortus, liberalizavo skyrybas ir iki 18 metų sumažino amžių, nuo kurio galima balsuoti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 05 08 11:46
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt