sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Vokietija griežčiau baus prievartautojus
tiesa.com

Vokietija sugriežtino įstatymus, pagal kuriuos bus baudžiami prievartautojai. Vokietijos vyriausybė sugriežtino pataisas, kuriose numatyta, kad auka bus pripažinta nukentėjusia, jeigu nesutiko lytiškai santykiauti, tačiau fiziškai nesipriešino. Patobulintą teisės aktą dar turi palaiminti Parlamentas.

Iki šiol šalyje galiojo įstatymas, pagal kurį auka turėjo ne tik įrodyti, kad atsisakė lytiškai santykiauti, bet ir kad fiziškai bandė priešinti užpuolikui.

Teisingumo ministras Heiko Maasas, kurį citavo portalas thelocal.com, teigė, jog atėjo laikas keisti pasenusias nuostatas, o naujos pataisos panaikins visas spragas, kuriomis buvo pažiedinėjamos nuo seksualinės prievartos ir užpuolimų nukentėjusių žmonių teisės.

Parlamentui pritarus naujoms pataisoms, išžaginimu bsu laikomi visi tiek nusikaltimai, kai auka buvo užklupta netikėtai, įbauginta arba priversta santykiauti grasinant „kitokiu“ smurtu. Tai reiškia, kad baudžiamoji atsakomybė grės ir žalojantiems savo partnerius.

„Tiesa“ primena, kad po Naujųjų metų sutikimo Kelne šimtai moterų policijai pateikė pareiškimus su kaltinimais priekabiavimu bei seksualine prievarta. Sunkūs kaltinimai mesti daugiausiai afrikiečiams.

2016 03 16 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt