sekmadienis, balandžio 11 d.
Vokietija pasiruošusi užsakyti rusiškos vakcinos „Sputnik“
Alfa.lt

Vokietija užsakys Rusijos sukurtos vakcinos nuo pandeminio koronaviruso „Sputnik V“, jeigu šį preparatą bus leista naudoti Europos Sąjungoje,  pareiškė kanclerė Angela Merkel.

Ji pridūrė, kad Berlynas gali ir vienašališkai įsigyti šio preparato, jeigu blokas jo nepirks.

„Kalbant apie rusišką vakciną, jau kurį laiką laikausi nuomonės, kad turėtume naudoti bet kokią vakciną, patvirtiną Europos vaistų priežiūros institucijos“, – pabrėžė A. Merkel.

Ji taip pat sakė, kad būtų geriau, jeigu vakcina būtų užsakoma visos Bendrijos mastu, bet „jeigu tokio Europos užsakymo nebūtų... tuomet privalėtume priimti sprendimą Vokietijoje“.

Vokietijos pavyzdžiu ketina pasekti Italija. Jei visos Europos sprendimas nebus priimtas, pati Italija gali nuspręsti į įsileisti Rusijos vakciną nuo koronaviruso „Sputnik V“. Šis pareiškimas buvo paskelbtas penktadienį spaudos konferencijoje, kurią surengė Italijos ministras pirmininkas Mario Draghi.

„Merkel man pasakė, kad jei EMA patvirtins „Sputnik V “, gerai, bet jei ne, tai bus padaryta Vokietijoje. Tai yra normalus pragmatizmas. Turime pasikliauti Europos vienybe, bet jei ji nepasiekiama, turime elgtis kitaip“, - sakė ministras pirmininkas.

2021 03 20 09:37
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt