ketvirtadienis, vasario 25 d.
Vokietijoje gėjai ir lesbietės galės ir tuoktis, ir įsivaikinti
tiesa.com

Vokietijos parlamentas palaimino tos pačios lyties asmnų sąjungą legalizuodamas gėjų ir lesbiečių santuokas.

Tai gana netikėtas sprendimas, kuris buvo priimtas po to, kai šalies kanclerė Angela Merkel leido savo konservatorių partijos deputatams balsuoti pagal savo įsitikinimus.

Į Vokietijos įstatymų kodeksą įtrauktas pakeitimas, kuriuo sakoma, kad „santuoką bendram gyvenimui sudaro du skirtingos arbatos pačios lyties žmonės“.

Parlamento žemųjų rūmų – Bundestago – deputatai šį įstatymą priėmė 393 balsais prieš 226, keturi susilaikė.

Aukštutiniai rūmai, Bundesratas, šiam projektui pritarė jau anksčiau. Planuojama, kad naujoji tvarka įsigalios iki šių metų pabaigos.

Suteikusi tos pačios lyties asmenų poroms visas sutuoktinių teises, įskaitant įvaikinimo, Vokietija prisidėjo prie daugelio kitų Vakarų demokratijų. Šį įstatymą rinkimų metais stūmė A. Merkel varžovai kairiajame sparne, kurie greit pasinaudojo pirmadienį pasikeitusia kanclerės pozicija, nors manevru piktinosi daug konservatorių deputatų.

Įstatymas buvo priimtas kelios valandos prieš prasidedant Bundestago vasaros atostogoms. Įstatymo projektą į paskutinės parlamentarų darbo dienos darbotvarkę paskubomis įtraukė centro kairės socialdemokratai, žalieji ir kraštutinių kairiųjų partija „Die Linke“ („Kairė“).

Toks sprendimas buvo priimtas, A. Merkel pirmadienio vakarą pareiškus, kad ji nebėra nusiteikusi prieš tos pačios lyties asmenų santuokas. Po šio jos pareiškimo imta diskutuoti, jog parlamente skubiai reikia balsuoti dėl jų įteisinimo.

Vis dėlto pati A. Merkel balsavo prieš.

Gėjų ir lesbiečių organizacijos sveikino veiksmus dėl santuokų lygybės Vokietijoje, kurioje 2001 metais buvo įteisintos tos pačios lyties porų civilinės sąjungos.

2017 06 30 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt