pirmadienis, sausio 25 d.
Vokietijoje trečiadienį įsigalioja griežtas karantinas
BNS

Vokietijoje kanclerės Angelos Merkel ir žemių vadovų sprendimu trečiadienį įsigalioja griežtas karantinas dėl pandemijos, truksiantis iki sausio 10 dienos.

Uždaromos visos mažmeninės prekybos vietos, išskyrus maisto parduotuves, vaistines, optikas, degalines, automobilių ir dviračių remonto dirbtuves, bankų ir pašto skyrius, skalbyklas ir chemines valyklas. Taip pat uždaromi grožio salonai ir kirpyklos, o muziejai, sporto salės, baseinai ir teatrai jau buvo uždaryti anksčiau. Restoranai ir kavinės maistą gali pardavinėti tik išsinešti.

Taip pat nedirbs visos mokyklos – mokymas vyks nuotoliniu būdu. Pamaldos leidžiamos su apribojimais: visi dalyviai turi būti su kaukėmis, draudžiama giedoti, tarp dalyvių turi būti laikomasi mažiausiai 1,5 m atstumo.

Suvaržymai bus taikomi ir privatiems renginiams. Viename būste gali būti ne daugiau kaip penki svečiai iš ne daugiau kaip dviejų šeimų. Vaikai į šį skaičių neįtraukiami. Kalėdiniu laikotarpiu, gruodžio 24–26 dienomis bus leidžiama pasikviesti keturis svečius iš kitų namų ūkių.

Per Naujuosius metus bus uždrausta pardavinėti pirotechnikos priemones ir jas naudoti viešosiose erdvėse.

Berlyno gatvėse policija kontroliuoja, kaip laikomasi taisyklių dėl kaukių dėvėjimo ir socialinio atstumo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 12 16 08:52
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt