šeštadienis, gegužės 21 d.
Vokietijos konservatorių lyderis A. Laschetas prisiima atsakomybę už pralaimėtus rinkimus
BNS
Scanpix
Arminas Laschetas

Darbą baigiančios vokiečių kanclerės Angelos Merkel partijos lyderis Arminas Laschetas šeštadienį prisiėmė atsakomybę už prasčiausius per visą istoriją partijos rezultatus rinkimuose ir sakė, kad atsistatydins iš daugiausiai gyventojų turinčios Vokietijos žemės vadovo posto.

16 metų trukęs A. Merkel Krikščionių demokratų sąjungos valdymas baigėsi per rugsėjo rinkimus, kai partija gavo vos 24,1 proc. balsų.

„Atsakomybė už šį rezultatą tenka man, kaip lyderiui ir kandidatui į kanclerius“, – CDU jaunųjų krikščionių demokratų suvažiavimui Miunsteryje sakė A. Laschetas.

Daugiausiai balsų per rinkimus gavę socialdemokratai penktadienį paskelbė apie preliminarų susitarimą formuoti naują koalicinę vyriausybę su žaliaisiais ir liberalia Laisvąja demokratų partija.

Jei susitarimas bus pasiektas, socialdemokratas Olafas Scholzas – dabartinės vyriausybės finansų ministras ir vicekancleris – taps Vokietijos naujuoju lyderiu.

A. Laschetas sakė, kad konservatoriai dabar turėtų rengtis dirbti opozicijoje. To nėra buvę nuo 2005 metų.

A. Laschetas taip pat pranešė, kad netrukus pasitrauks iš Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės – pagrindinės CDU atramos – prezidento posto.

Jis paragino atnaujinti partiją per kartų pasikeitimą jos vadovybėje ir didesnį moterų įsitraukimą.

Be to, A. Laschetas ragino siekti didesnės vienybės partijoje. Panašiai kalbėjo ir sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas, paminėjęs „sanglaudos krizę“.

41 metų J. Spahnas pasisiūlė kandidatu „šiai naujai CDU formuoti“.

2021 10 16 19:59
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt