antradienis, lapkričio 30 d.
Vokietijos ministras: vokiečiai bus „pasiskiepiję, išgiję arba mirę“
BNS
Scanpix
Testavimo punktas Berlyne

Dauguma Vokietijos gyventojų po kelių mėnesių bus „pasiskiepiję, išgiję arba mirę“ nuo COVID-19, pirmadienį perspėjo sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas ir paragino daugiau gyventojų vakcinuotis.

„Ko gero, iki šios žiemos pabaigos, kaip kažkas yra ciniškai pasakęs, beveik kiekvienas Vokietijoje bus pasiskiepijęs, išgijęs arba miręs“, – kalbėjo J. Spahnas ir pabrėžė, kad epidemiologinė padėtis šalyje labai įtempta dėl „labai užkrečiamo delta varianto“.

„Štai kodėl taip primygtinai rekomenduojame vakcinuotis“, – pridūrė jis.

Šis aštrus perspėjimas nuskambėjo Vokietijai stengiantis suvaldyti pastarosiomis savaitėmis stebėtą rekordinį sergamumo COVID-19 pliūpsnį. Ligoninės perspėjo, kad gali pritrūkti vietų intensyviosios terapijos skyriuose.

Nepaisant plačiai prieinamų galimybių nemokamai pasiskiepyti, iki šiol visiškai vakcinavosi tik 68 proc. Vokietijos gyventojų. Pasak ekspertų, toks lygis per žemas, kad koronaviruso pandemija būtų suvaldyta.

Vokietijoje – daugiausia gyventojų turinčioje Europos Sąjungos narėje – pirmadienį užregistruoti 30 643 nauji COVID-19 atvejai, paskelbė Roberto Kocho institutas (RKI). Bendras nuo pandemijos pradžios šalyje užfiksuotų užsikrėtimo atvejų skaičius viršijo 5,3 milijono.

Mirtimi pasibaigusių COVID-19 atvejų šalyje jau yra kone 100 tūkst., įskaitant 62 per pastarąsias 24 valandas.

„Daugelyje ligoninių padėtis labai, labai sunki“, – sakė J. Spahnas.

Praėjusią savaitę Vokietija, norėdama suvaldyti nuožmią ketvirtą COVID-19 bangą, paskelbė griežtesnius suvaržymus.

Regionuose, kur daug COVID-19 pacientų paguldoma į ligonines, nepasiskiepijusiems žmonėms bus uždrausta lankytis tokiose viešose vietose kaip kino teatrai, sporto salės ir restoranų patalpos.

Darbuotojų prašoma grįžti prie nuotolinio darbo, jei tai įmanoma, o tie, kurie eina į savo darbovietes, turi įrodyti, kad yra pasiskiepiję, persirgę arba neseniai gavę neigiamą koronaviruso testo atsakymą pagal vadinamąją 3G sistemą.

Ta pati taisyklė šiuose regionuose taikoma ir viešajam transportui.

Keli iš labiausiai paveiktų šalies regionų, įskaitant Bavariją ir Saksoniją, ėmėsi dar griežtesnių priemonių ir atšaukė didelius renginius, tokius kaip kalėdinės mugės, be to, iš esmės uždraudė nepasiskiepijusiems žmonėms nebūtinus viešojo gyvenimo aspektus.

Visi pasiskiepiję suaugusieji raginami praėjus pusmečiui po vakcinavimo kurso užbaigimo pasiskiepyti stiprinančiąja vakcinos doze.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 11 22 16:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt