penktadienis, spalio 22 d.
Vokietijos policija prie Lenkijos sienos sulaikė šimtus migrantų
BNS
Unsplash

Vokietijos policija pirmadienį pranešė per pastarąsias tris dienas prie Lenkijos sienos sulaikiusi šimtus migrantų, kurių daugelį, kaip mano Europos Sąjunga, vykti į bloką paskatino Baltarusija.

Migrantų iš Irako, Jemeno ar Sirijos, patenkančių į Vokietiją iš Lenkijos, skaičius pirmosiomis spalio dienomis pasiekė „naują savaitgalio rekordą“, nurodė federalinė policija.

Tūkstančiai migrantų pastarosiomis savaitėmis bando iš Baltarusijos patekti į ES nares Lietuvą, Latviją ir Lenkiją. Tokie skaičiai regionui yra beprecedenčiai.

Briuselis kaltina Baltarusiją tyčia režisuojant šį srautą ir taip keršijant už ES sankcijas dėl Maskvos remiamo Minsko režimo susidorojimo su opozicija.

Vokietija ir Lenkija turi 460 km bendrą sieną.

Rytinėje Vokietijos Brandenburgo žemėje policija pranešė, kad nuo penktadienio į šalį bandė patekti 251 migrantas.

Tuo metu kiek labiau į pietus esančios Saksonijos policija pranešė sulaikiusi 76 migrantus, bandžiusius patekti į šalį.

Šiaurės rytinės Meklenburgo-Pomeranijos pareigūnai išaiškino 55 migrantus.

Rugsėjį lankydamasi Varšuvoje Vokietijos kanclerė Angela Merkel paragino Baltarusiją padėti migrantams, o ne mėginti siųsti juos per sieną į ES. Tokius bandymus ji pavadino hibridinėmis atakomis.

Lenkija savo 400 km ilgio pasienio su Baltarusija ruože dislokavo tūkstančius karių, ilgoje jo atkarpoje pastatė pjaunančios vielos užtvarą ir įvedė nepaprastąją padėtį, dėl kurios žurnalistai ir žmogaus teisių gynėjai negali patekti į pasienio teritoriją.

Nevyriausybinės organizacijos perspėja dėl sieną kertančių migrantų humanitarinės krizės, krentant oro temperatūrai, ir prašo leisti jiems suteikti medicininę pagalbą.

Vokietija ginčijosi su Lenkija po 2015 metų pabėgėlių krizės, kai Varšuva atsisakė priimti jai pagal visos ES schemą priskirtą migrantų dalį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 05 07:43
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt