sekmadienis, sausio 24 d.
Vokietijos regioninių laikraščių grupė tapo kibernetinės atakos taikiniu
BNS

Viena Vokietijos regioninių laikraščių leidybos grupė tapo kibernetinės atakos taikiniu ir trečiadienį negalėjo išspausdinti savo įprastų leidinių.

Žiniasklaidos grupė „Funke“ nurodė, kad antradienį prasidėjusi ataka paveikė virtinės redakcijų ir spaustuvių visoje šalyje kompiuterines sistemas.

„Per šią ataką nusikaltėliai užšifravo žiniasklaidos grupės „Funke“ IT sistemų duomenis“, – sakoma pranešime.

Bendrovė nurodė buvusi „pasiruošusi tokiam scenarijui“ ir nedelsdama perspėjo savo ir išorinius IT ekspertus, kad šie ištirtų ataką. Taip pat buvo pranešta policijai.

Grupė skelbia turinti daugiau kaip 3,3 mln. skaitytojų visoje šalyje ir leidžia tokius laikraščius kaip Berlyno dienraštis „Morgenpost“. Bendrovė nurodė buvusi priversta trečiadinį išspausdinti mažesnės apimties leidinius. „Funke“ pažymėjo, kad visas leidinių turinys skaitytojams bus nemokamai prieinamas internetu.

Kol kas neaišku, kodėl programišiai pasirinko atakuoti būtent šią bendrovę.

Praeitą mėnesį Danijos didžiausia naujienų agentūra „Ritzau“ buvo paralyžiuota kelioms dienoms, kompiuteriniams įsilaužėliams sugebėjus užšifruoti jos duomenis ir pareikalavus išpirkos. Agentūra nurodė atsisakiusi jiems sumokėti.

„Ritzau“ vadovas Larsas Vesterloekke sakė negalįs pasakyti, kokio dydžio išpirkos buvo reikalaujama, nes šios „profesionalios atakos organizatoriai“ paliko „failą su pranešimu“, bet agentūra jo neatidarė, atsižvelgusi į savo IT konsultantų nurodymus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 12 23 13:52
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt