pirmadienis, birželio 1 d.
WTI rūšies naftos kaina krito iki žemiausio istorijoje lygio

Visame pasaulyje dėl koronaviruso pandemijai drastiškai sumažėjus„juodojo aukso“ paklausai, amerikietiškos naftos kaina pirmadienį nukrito iki žemiausio istorijoje lygio.

Pirmadienį gegužės mėnesio ateities sandorių JAV „West Texas Intermediate“ (WTI) rūšies naftos kaina nukrito iki neįtikėtinų žemumų – 4,04 JAV dolerio už barelį. Vėliau kaina šiek tiek atsitiesė ir Niujorko prekių biržoje (NYMEX) pakilo iki 5,18 JAV dolerio už barelį.

„Egzistuojanti neatitikties tarp pasaulinės pasiūlos ir paklausos problema pradėjo veikti kainas“, – pažymėjo „Rystad Energy“ naftos rinkų vadovas Bjornaras Tonhaugenas.

„Kadangi gavyba išlieka santykinai to paties lygio, saugyklos sparčiais pildomos. Pasaulis sunaudoja vis mažiau naftos, o gamintojai pajuto, kaip tai veikia kainas“, – pridūrė B. Tonhaugenas.

Prekiautojai vis labiau jaudinasi, kad naftos saugyklos sparčiai užsipildo, nes atsargos ir toliau kaupiasi dėl paklausos kritimo, kurį sukėlė COVID-19 pandemija.

Analitikai teigė, kad šio mėnesio OPEC ir jos sąjungininkių susitarimas sumažinti produkcijos kiekį 10 mln. barelių per parą neturėjo didelės įtakos, atsižvelgiant į dėl koronaviruso pandemijos daugelyje šalių įvestą karantiną ir kelionių apribojimus.

Ši problema yra ypač aktuali WTI naftos gavėjams, nes pagrindinės JAV saugyklos Kušinge, Oklahomoje valstijose, yra beveik užpildytos. 

2020 04 21 07:31
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt