penktadienis, birželio 5 d.
Žaibas trenkė į būrį vaikų
tiesa.com

Skaudi ir netikėta nelaimė šeštadienį įvyko būreliui vaikų vaikščiojant parke – į juos trenkė žaibas, kai kurių gyvybei dėl to iškilo rimtas pavojus.

Nelaimė įvyko Prancūzijos sostinėje Paryžiuje, viename iš miesto parkų, kuriame vyko gimtadienio iškyla. Žaibas trenkė į būrį, kuriame buvo 8 vaikai (apie 9 metų amžiaus) ir 3 juos lydintys suaugusieji. 6 sužeistųjų būklė yra labai sunki, dėl jų gyvybių kovoja medikai.

Teigiama, kad žaibas į būrelį trenkė tuo metu, kai jie slėpėsi po medžiu nuo lietaus.

Stichija tą pačią dieną Europoje pridarė ir daugiau eibių. Vokietijoje, Kaiserslauterno mieste žaibas trenkė į futbolo aikštę, kurioje vyko varžybos. Šio incidento metu rimtas traumas patyrė 3 žmonės, dar trys dešimtys po medikų apžiūrų paleisti namo. Liudininkai sako, jog dangus tuo metu buvo giedras.

Pietų Lenkijoje žaibas mirtinai nutrenkė žmogų, kuris pėsčiomis leidosi nuo kalno.

Ką daryti žaibuojant?

Žaibuojant ir griaudžiant patartina pasilikti namuose, uždaryti langus, duris, dūmtraukių sklendes, ventiliacines angas, kad nebūtų skersvėjų, galinčių pritraukti kamuolinį žaibą, būtina išjungti visus elektros prietaisus, atjungti antenas.

Pavojinga liesti metalines pastato konstrukcijas, vamzdynus, būti arti elektros laidų, antenų, langų, durų, namo lauko sienų, už kurių auga dideli medžiai.

Nuo žaibo patikimai apsaugo ir automobilis, tik reikia įtraukti anteną, užsidaryti langus ir nesiliesti prie jo metalinių konstrukcijų.

Jeigu audra užklupo lauke, nesislėpkite po aukštais pavieniais medžiais, prie stulpų ar pastatų sienų, neieškokite prieglobsčio šalia žaibolaidžių, metalinių bokštų ar aukštų kaminų, venkite aukštesnių atvirų vietų. Geriausia pasislėpti krūmuose arba atsitūpti nuokalnėje, apėmus rankomis kelius.

Žaibuojant ypač pavojinga būti šalia vandens telkinių. Perkūnijai užklupus maudantis, žvejojant ar besiirstant valtimi, nedelsiant skubėkite į krantą.

Griaudžiant nebėgiokite, nevažiuokite motociklu ar dviračiu, nelaikykite rankose metalinių daiktų. Palikite juos atokiau nuo savęs ir pralaukite perkūniją.

2016 05 29 13:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt