šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Zelenskis kreipėsi į Putiną: nepatariu vilioti Ukrainos piliečius Rusijos pasais
tiesa.com
facebook nuotrauka

Išrinktasis Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis savo „Facebook“ paskyroje kreipėsi į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną rusų ir ukrainiečių kalbomis, skelbia meduza.io.

„Aš nepatarčiau Rusijos valdžiai veltui gaišti laiką, bandant sugundyti Ukrainos piliečius Rusijos Federacijos pasais“, – parašė jis.

Taip jis sureagavo į V. Putino žodžius apie tai, kad Rusijos vadovybė galvoja apie tai, kaip supaprastinti Rusijos pilietybės gavimą visiems ukrainiečiams.

Pasak V. Zelenskio, Rusijos pilietybė tuo pačiu suteikia „teisę būti suimtam už taikų protestą“ ir „teisę neturėti laisvų ir konkurencinių rinkimų“. Taip pat jis pažymėjo, kad yra pasiruošęs deryboms su Rusija, tačiau ne „grasinimų, karinio ir ekonominio spaudimo kalba“.

Taip pat jis Rusijos valdžiai pasiūlė apsikeisti belaisviais pagal principą „visus į visus“. Santykių tarp Rusijos ir Ukrainos normalizavimas, V. Zelenskio nuomone, galimas „tik po absoliučios deokupacijos“.

Jis pabrėžė, kad tai liečia Krymą ir Donbasą. Rusijos prezidentas V. Putinas balandžio 24 dieną pasirašė nutarimą, kuris supaprastina Rusijos pilietybės gavimą Donecko ir Luhansko liaudies respublikų gyventojams.

2019 04 28 10:50
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt