sekmadienis, gruodžio 5 d.
Žiemos olimpiadai besirengianti Kinija grumiasi su nauju COVID-19 protrūkiu
BNS
Scanpix
Vakcinacijos centras

Kinijos šiaurėje pirmadienį dešimčiai tūkstančių žmonių griežtai nurodyta neiti iš namų, pareigūnams bandant pažaboti besiplečiantį COVID-19 protrūkį, šaliai ruošiantis vasarį vyksiančioms Pekino žiemos olimpinėms žaidynėms.

Kinijos sostinės gyventojams taip pat patarta neišvykti iš miesto, jei tai nėra būtina. Visgi keleivių vežimo iš miesto paslaugos teikiamos įprastai.

Pirmadienį Kinija pranešė patvirtinusi 39 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus, o bendras per savaitę nustatytų atvejų skaičius perkopė 100.

Tai itin maži skaičiai, palyginti su dauguma kitų pasaulio vietų. Tačiau Kinija per visą pandemiją griežtai laikėsi „nulinės tolerancijos“ dėl COVID-19 strategijos ir yra pasiryžusi pažaboti naujausią susirgimų protrūkį, siejamą su užkrečiamesne koronaviruso delta atmaina, iki olimpiados belikus kiek daugiau nei 100 dienų.

Pekine buvo uždaryti keli gyvenamieji kompleksai, o sekmadienį organizatoriai neribotam laikui atidėjo maratoną, kuriame ketino dalyvauti apie 30 tūkst. bėgikų.

Sostinės Čanpingo rajone maždaug 23 tūkst. vieno gyvenamojo komplekso gyventojų buvo nurodyta neiti iš namų, kai pastarosiomis dienomis jame buvo nustatyti devyni COVID-19 atvejai, pranešė vietos leidinys „Beijing News“.

Paskelbtose nuotraukose matyti prie visų įėjimų į komplekso daugiabučius budintys pareigūnai su apsauginiais kostiumais. Kompleksą juosia metalinės užtvaros.

Sekmadienį per spaudos konferenciją Pekino valdžios atstovas Xu Hejianas patarė gyventojams vengti didesnių susibūrimų ir „nebūtinų“ kelionių iš miesto.

Žmonės, atvykstantys į sostinę iš vietovių, kur buvo nustatyta COVID-19 atvejų, privalo turėti neigiamą testą, nurodė pareigūnai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 10 25 19:16
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt