penktadienis, spalio 22 d.
Zoologijos sodai pradeda skiepyti gyvūnus nuo COVID-19
Alfa.lt
Fotobankas

Naujosios Anglijos zoologijos sodai JAV šiaurės rytuose pradėjo skiepyti COVID-19 infekcijai jautrius gyvūnus. Nepaisant to, kad Franklino parko ir Stouno zooparkuose nebuvo atvejų, veterinarai nusprendė profilaktiškai skiepyti gyvūnus „Zoetis“ kompanijos preparatu, rugsėjo 22 d. rašoma zoologijos sodų svetainėje.

„Ši vakcina yra svarbi prevencinė priemonė, skirta apsaugoti rūšis, jautrias infekcijai. Nors nesitikime jokių neigiamų reakcijų į vakciną ir apie jas nebuvo pranešta iš kitų zoologijos sodų, atidžiai stebėsime, ar nėra gyvūnų reakcijos į vakciną požymių “, – sakė Gyvūnų sveikatos departamento vyresnysis veterinarijos gydytojas Chrisas Bonoras, atsakingas už Naujosios Anglijos zoologijos sodus.

Vakciną gyvūnams sukūrė kompanija „Zoetis“, kuri paaukojo per 11 000 vaisto dozių daugiau nei 100 žinduolių rūšių, aptinkamų beveik 70 zoologijos sodų ir kitose gyvūnų priežiūros įstaigose JAV. Žemės ūkio ministerija leido naudoti vakciną zoologijos sode, įvertinusi kiekvienos gyvūno rūšies atsparumą virusui.

Gyvūnai bus skiepijami panašiai kaip ir žmonės – dviem dozėmis. Po pirmos „Zoetis“ vakcinos dozės antroji gyvūnams bus suleista po keturių savaičių. Zoologijos sodo pareigūnai apskaičiavo, kad prireiks trijų ar keturių mėnesių, kol bus visiškai vakcinuotos visos rizikos rūšys Franklino parko ir Stouno zoologijos soduose.

2021 09 23 13:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt