ketvirtadienis, liepos 9 d.
Žudantis vėjas nusiaubė Oklahomą (JAV)
tiesa.com

Oklahomą (JAV) nusiaubė galingas ir visa griaunantis tornadas. Pražūtinga gamtos stichija pareikalavo 91 žmogaus gyvybės, iš kurių net 21 vaiko. Manoma, kad žuvusiųjų skaičius dar išaugs, nes JAV pagrindinės gelbėjimo operacijos vyko nakties metu.

Remiantis pranešimais, šiuo metu yra beveik pustrečio šimto sužeistų, iš jų mažiausiai 45 vaikai. Daugelio sužeistųjų būklė kritiška. 

Tornado vėjai buvo ypatinga stiprūs ir siekė net 320 km per val. Naikinant gamtos stichija su žeme sulygino daugybę namų, nušlavė nuo žemės paviršiaus mokyklą. Taip pat suniokojo ir žirgyną, kuriame iki nelaimės gyveno 100 žirgų, gyvas liko tik vienas.

Pasak žiniasklaidos, žmonės įvairiai bandė saugotis nuo vėjo, tačiau viskas prasidėjo straiga ir evakuotis reikėjo per pusvalandį. Tad buvusieji namuose daugiausiai slėpėsi namų voniose.

Nacionalinė meteorologijos tarnyba apskaičiavo, kad tornado skersmuo buvo 0,8 km ir kad pagal penkių stiprumo kategorijų skalę jis buvo ketvirtos kategorijos (EF-4). Vaizdo medžiagoje matyti tamsus, daugiau kaip pusvalandį lėtai judantis stulpas, kuris gatvėse barsto sulaužytas medžių šakas, pastatų izoliacines medžiagas, stiklo šukes, pranešė bbc.com.

Nors ši nelaimė skaudžiai smogė žmonėms, tačiau 1999 metais ta patį Muro miestelį, kuris yra Oklahomos priemiestis, taip pat buvo nusiaubęs tornadas. Tada ir buvo užfiksuotas didžiausias vėjo greitis Žemėje - 486 km per valandą.

Tornadai siaučia ir kitose valstijose. Pranešta apie 30 tornadų Oklahomoje, Ajovoje, Kanzase ir Ilinojuje. Jie plėšė pastatų stogus, rovė medžius ir vartė automobilius.

2013 05 21 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt