sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Žydų kilmės berniukas gavo pasirinkimą: arba bučiuoti musulmono kojas, arba būti primuštam
tiesa.com
facebook nuotrauka

Pasaulį sukrėtė antisemitizmo mokykloje apraiška - žydų kilmės berniuką vertė bučiuoti musulmonų kilmės berniuko batus. Alternatyva - būti sumuštam.

Incidentas įvyko Melburne, Australijoje. Dvylikamečiui berniukui bendraamžiai davė pasirinkimą - arba jis turi bučiuoti musulmono berniuko batus, arba jį sumuš devynių berniukų gauja.  

Po išpuolio berniukas savo mamai sakė: „mamyte, tu neturėtum manęs mylėti. Aš - žydų žiurkė. Aš - kirminas”.  

Mama pasakojo, kad jos sūnus taip pat buvo išvadintas „purvinu žydu” ir „žydų tarakonu”.  

Mama spaudai pasakojo: „aš užaugau su Holokaustą išgyvenusiais asmenimis, eidavau į sinagogą su savo dėde, kuris išgyveno Holokaustą. Ir tai buvo tie patys žodžiai, pažodžiui, tie patys žodžiai, kuriais jis buvo žeminamas, kai jam buvo penkeri.”  

Vaikų tėvai buvo susitikę pasikalbėti.  

Aukos mama pasakojo: „mes atsisėdome, jo tėvai, vaikai ir aš, prie stalo, ir paaiškinome tokių patyčių pasekmes ir tai, ką tai reiškia mums, jų tėvams, ką reiškia tiesti tiltus tarp žydų ir musulmonų, o ne griauti juos tokiomis nuotraukomis, kaip ši.”  

Vis dėl to, mamai pranešus apie incidentą berniukų mokyklai, šie pasakė, kad kadangi įvykis nutiko ne mokyklos teritorijoje, jie jo nespręs ir nesikiš.  

Mama pasakojo: „aš taip įsižeidžiau dėl švietimo departamento veiksmų. Jie tiesiog nepadarė nieko, kad apsaugotų mano vaiką - niekados - ir tai mane tiesiog šokiravo.”  

Mama teigia, kad kai iš berniuko buvo tyčiojamasi mokyklos tualete, jam paprasčiausiai buvo liepta naudotis kitu tualetu.  

„Jie atsisakė patvirtinti, kad tai susiję su antisemitizmu, direktorius sakė, kad tai - tiesiog paprastos patyčios ir jis nenori, kad kiti mokiniai jaustųsi nepatogiai” - pasakojo mama.  

Mokykloje buvo kilęs dar vienas incidentas. Penkerių metų amžiaus žydų kilmės berniukas buvo taip erzinamas dėl to, kad yra apipjaustytas, kad prisišlapino į kelnes, kad tik netektų eiti į tualetą.  

Mokyklos darbuotojai po incidento sakė: „mokyklos darbuotojai negalėjo nustatyti, ar patyčios buvo antisemitinės kilmės, tačiau žino, kad kilo incidentas, kurio metu vaikai juokėsi iš berniuko.    

Tai nėra priimtina ir suprantame, kad berniukui buvo labai nemalonu. Atsiprašome, kad tai įvyko”.  

2019 10 04 10:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt