ketvirtadienis, rugsėjo 24 d.
9 įdomūs faktai apie šių metų „Oskarus“
tiesa.com
Pixabay nuotrauka

„Oskarų“ apdovanojimai jau šiąnakt, tačiau dar yra užtektinai laiko aktoriui Joaquinui Phoenixui išsiskalbti dažnai dėvimą kostiumą, rašo BBC. Dar prieš kurį laiką Filmo „Džokeris“ (ang. The Joker) žvaigždė pareiškė norinti sumažinti vartotojiškumą, tad į visas ceremonijas vyras keliauja pasipuošęs tais pačiais drabužiais.

Tikėtina, kad ne išimtis bus ir sekmadienio naktį įvyksiantys „Oskarai“. Skelbiama, kad šių metų ceremonija vyks anksčiau negu įprastai dėl sumažėjusio žiūrimumo. Kiti per pastaruosius mėnesius įvykę apdovanojimai susilaukė daug dėmesio ir padarė žalos „Oskarams“, kurie baigs šių metų apdovanojimų ceremonijų sezoną.

Oskorologai atidžiai tyrinėjo nominacijų sąrašą ir bandė surasti tendencijas, vyraujančius modelius, keistenybes ir užuominas, kas laimės kurį apdovanojimą. Nors kino entuziastai vis žarstosi spėlionėmis, BBC dalijasi įdomiomis šių metų apdovanojimų galimybėmis:

1. Scarlett Johansson prisijungė prie „išskirtinumų“ sąrašo.

Aktorė yra vienintelė iš 12 žmonių, kurie gavo dvi geriausio aktoriaus nominacijas tais pačiais metais. Scarlett yra nominuota geriausio aktoriaus ir geriausio antraplanio aktoriaus apdovanojimams už roles filmuose „Vedybų istorija“ ( angl. Marriage Story) and „Triušis Džo Džo“ (angl. Jojo Rabbit).

2. Retas sutapimas – geriausios aktorės ir geriausio filmo nominacijos sutampa.

Taip paskutinį kartą buvo prieš 15 metų. Labai retai kada geriausios aktorės nominaciją laimi aktorė, kuri vaidino geriausio filmo nominaciją laimėjusiame filme.

Paskutinis toks atvejis buvo 2004 m., kai laimėjo filmas „Mergina, verta milijono“ (angl. Million Dollar Baby) ir aktorė Hilary Swank. Visgi pasak kritikų, mažai tikėtina, kad taip atsitiks šiemet.

3. Aktorė Cynthia Erivo gali patekti į sąrašą žmonių, kurie susižėrė Academy, Emmy, Grammy, and Tony apdovanojimus (ang. EGOT).

Jeigu aktorė šiemet laimės „Oskarą“, ji bus jauniausia istorijoje laimėjusi nominacijas visuose apdovanojimuose. 33-ejų aktorė šiuo atveju pakeistų Robertą Lopezą, kuris 2018 m. pasiekė šį rekordą (aktoriui buvo 39 metai). C. Erivo turi dvi progas pagerinti rekordą šių metų „Oskaruose“, nes yra nominuota geriausios aktorės ir geriausios parašytos dainos filmui nominacijose.

4. Jeigu Samas Mendesas laimės geriausio režisieriaus nominaciją, bus pasiektas dar vienas rekordas – šią nominaciją režisierius laimėjo prieš 20 metų.

Geriausio režisieriaus apdovanojimą Samas laimėjo 2000 metais už filmą American Beauty, bet gali triumfuoti šių metų apdovanojimuose už didelės sėkmės susilaukusią dramą 1917. 

Iki šiol didžiausias praėjęs laiko tarpas tarp laimėtų tų pačių nominacijų buvo Billio Wilderio, kuris praėjus 15 metų vėl laimėjo geriausio režisieriaus nominaciją. Šiuos du apdovanojimus jis laimėjo už filmus „Prarastas savaitgalis“ (angl. The Lost Weekend) ir „Butas“ (angl. The Apartment).

5. Geriausio filmo kategorijoje konkuruoja pora.

Režisierės Greta Gerwig ir Noah Baumbach, kurios pradėjo susitikinėti 2011 m. ir kartu augina atžalą, konkuruoja toje pačioje nominacijoje. G. Gerwig yra nominuota už filmą „Mažosios moterys“ (angl. Little Women), o N. Baumbach už filmą „Vedybų istorija“ ( angl. Marriage Story).

Jos tapo pirmąja pora, kuri konkuruoja šioje nominacijoje. Tiesa, panaši situacija buvo 2009 metais, kai Jamesas Cameronas ir Kathryna Bigelow buvo nominuoti tam pačiam apdovanojimui, tačiau jau tuomet pora buvo išsiskyrusi. 

 6. Filmai „Mažosios moterys“ (angl. Little Women) ir „Vedybų istorija“ ( angl. Marriage Story) turi galimybę laimėti du prizus.

Taip yra dėl to, nes neįprasta filmui laimėti tik geriausio filmo nominaciją. Jeigu filmas šią nominaciją laimi, dažniausiai laimima ir geriausio režisieriaus nominacija.

7. „Žaislų istorija 4“ (ang. Toy story 4) gali pagerinti „Oskarų“ rekordą animacinių filmų nominacijoje.

Geriausio animacinio filmo nominacija buvo pradėta teikti 2001 m. ir ją tąkart laimėjo vienintelis filmas – „Žaislų istorija 3“. Taigi, jeigu šiais metais „Žaislų istorija 4“ vėl laimės, tai bus pirmas kartas, kai šią nominaciją laimėjo to paties filmo nauja dalis.

8. Filmas „Parazitas“ (angl. Parasite) jau turi rekordą, tačiau gali jį pagerinti, jeigu vėl laimės.

Tai pirmasis korėjėčių filmas, kuris laimėjo geriausio filmo nominaciją ir šeštas filmas, kuris yra nominuotas dviems apdovanojimams – geriausio ir tarptautinio vaidybinio filmo.

9. Jonathanas Pryce'as atnešė realybės į geriausio aktoriaus nominaciją.

Serialo „Du popiežiai“ (ang. The Two Popes) žvaigždė yra vienintelis nominuotas šiai kategorijai aktorius, kuris vaidina realų žmogų – Popiežių Pranciškų.

Kiti nominantai: Leonardo Dicaprio, Antonio Banderasas, Adamas Driveris ir Joaquin Phoenix vaidina išgalvotus personažus.

2020 02 09 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt