ketvirtadienis, liepos 9 d.
9 įspūdingos Jungtinės Karalystės salos
tiesa.com

Žinoma, pati Jungtinė Karalystė yra sala, tačiau ji labai didelė. Jei norite bent trumpam ištrūkti nuo miesto triukšmo, transporto kamščių ir trokštate pasimėgauti ramiu ir romantišku gyvenimu saloje, siūlome jums susipažinti su dešimčia įspūdingiausių salų Jungtinėje Karalystėje.

Skye sala

Tokio kraštovaizdžio, kaip šioje saloje, nepamatysite niekur kitur. Škotijos Šiaurėje esančios salos vaizdai leis pasijusti lyg būtumėte atsidūrę Žiedų Valdovo žemėje. Šiaurietiška gamta ir jūra tikrai nepaliks abejingų atšiaurios romantikos mėgėjų.

[4441]

Orkney salynas

Keliaujame šiauriau. Pamirškite Stonehendžą ir piramides. Didžiausioje Orkney salyno saloje pamatysite priešistorinius stebuklus. Saloje esantis Brodgaro žiedas – didžiausias akmenų žiedas visoje Škotijoje, o šiandien yra išlikę net 27 iš 60 originalių akmenų.

[4442]

Fair Isle

Keliaujame dar šiauriau. Fair Isle yra labiausiai nutolusi žmonių gyvenama sala Jungtinėje Karalystėje. Ji taip pat yra viena iš nedaugelio vietų, kur galite pamatyti laukinę, žmogaus nepaliestą gamtą. Į salą galite atskristi lėktuvu arba plaukti laiveliu. Sala yra tikras rojus paukščių mėgėjams, nes Fair Isle sustoja tūkstančiai migruojančių paukščių.

 [4435]

Lindisfarne sala

Nuo Nortumberlando grafystės šią salą skiria du kartus per dieną vysktantys potvyniai, ir ši šventoji Lindisfarno sala yra viena iš mistiškiausių Jungtinės Karalystės vietų. Ši sala yra Krikščionybės Anglijoje lopšys, ir joje gyveno vienas iš žinomiausių Anglijos šventųjų, Cuthbertas. Saloje ir šiandien yra išlikę tvirtovės griuvėsiai.

 [4438]

Mersea Island

Ši sala buvo apgyvendinta dar Romėnų laikais, ir iki šių dienų ji garsėja savo nuostabaus skonio austrėmis, kurios skaniausios yra šviežios. Saloje rasite smėlio paplūdimį, spalvotus namelius, geras vietas plaukiojimui ras banglenčių sporto mėgėjai.

 [4440]

Isle of White

Šioje saloje rasite visko – miestų, prekybos centrų, ramių žvejų miestelių, tuščių paplūdimių, jaukių restoranėlių, joje vyksta žymūs muzikos festivaliai, vandens sporto renginiai. Ši sala turi ką pasiūlyti kiekvienam žmogui.

 [4437]

Herm sala

Labaiusiai stebina kad šioje mažytėje saloje, kurioje nėra automobilių, ir kurios ilgis yra vos 1,5 mylios, o plotis siekia vos vieną mylią, yra net šeši smėlėti paplūdimiai. Ši sala yra idelai atostogų vieta šeimoms su mažais vaikai – šioje mažytėje saloje jie tikrai nesugebės pasiklysti.

[4436]

Bryher sala

Labiausiai į vakarus nutolusioje Scilly salyno saloje pasijusite tarsi pačiame pasaulio pakraštyje. Nuo jos iki Jungtinių Valstijų nėra nieko, tik Atlanto vandenynas. Apeiti visa salą užtruks vos valandą laiko, o po to su vietiniu patyrusiu valtininku galėsite nuplaukti aplankyti kitas netoliese esančias saleles.

[4434]

Lundy sala

Lundy sala yra rojus besidomintiems vandenyno augmenija, paukščiais ir visiems, kurie ieško tylos ir ramybės. Trijų mylių ilgio ir vos pusės mylios ilgio saloje nėra mašinų, o karaliauja joje paukščiai ir gyvūnai.

 [4439]

2016 07 31 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt