ketvirtadienis, rugsėjo 29 d.
A. Schwarzeneggeris kreipėsi į V. Putiną: jūs pradėjote šį karą, jūs galite jį sustabdyti
Alfa.lt
Scanpix
Arnoldas Schwarzeneggeris

Arnoldas Schwarzeneggeris bando nutraukti dezinformaciją, kurią Rusijos valstybinė žiniasklaida skleidžia apie karą Ukrainoje. Garsenybė jautria žinute ne tik kreipėsi į Rusijos žmones, bet ir Vladimirą Putiną, skelbia People.

Buvęs Kalifornijos gubernatorius ketvirtadienį kreipėsi į savo gerbėjus rusus paskelbęs jautrų vaizdo įrašą, kuriame kalbėjo apie Rusijos invaziją į Ukrainą.

„Aš apgailestauju jums pranešdamas, kad tūkstančiai rusų kareivių buvo nužudyti. Jie pateko tarp ukrainiečių, kovojančių už tėvynę ir Rusijos vadovybės, kovojančios už užkariavimą“, – kalbėjo A. Schwarzeneggeris vaizdo įraše, kuris jau peržiūrėtas daugiau nei 8 mln. kartų.

Jis pradėjo vaizdo įrašą su pasakojimu apie susitikimą su jo asmeniniu herojumi, kai A. Schwarzeneggeriui buvo vos 14 metų. Garsenybė tuo metu susitiko su legendiniu Rusijos sunkiaatlečiu Jurijumi Petrovičiumi Vlasovu, kurį stebėjo 1961 m., kai jis laimėjo pasaulio sunkiosios atletikos čempionatą.

„Ir staiga aš stovėjau prie stipriausio žmogaus pasaulyje. Aš negalėjau tuo patikėti. Jis priėjo, kad paspaustų man ranką. Aš vis dar turėjau berniuko ranką. Jis turėjo stiprią vyrišką ranką, kuri „prarijo“ manają. Bet jis buvo malonus ir man nusišypsojo. Niekada nepamiršiu tos dienos“, – pasakojo garsenybė.

A. Schwarzeneggeris prisiminė grįžęs namo ir pasikabinęs J. P. Vlasovo nuotrauką virš savo lovos, kad „įkvėptų, kai pradėjau aktyviai sportuoti“, bet jo tėvas liepė nuotrauką nusiimti. „Susirask herojų vokietį ar austrą“.

„Jis labai supyko ir mes susiginčijome. Jam nepatiko rusai dėl jo patirties per Antrąjį pasaulinį karą. Jis buvo sužeistas Leningrade, kur nacių kariuomenė, kurios dalis jis buvo, padarė didelę žalą miestui ir jo žmonėms.

Bet aš nenusiėmiau nuotraukos. Man nerūpėjo, kokią vėliavą nešė J. P. Vlasovas“, – pridūrė A. Schwarzeneggeris.

„Auksinio gaublio“ laureatas pažymėjo, kad nuo to laiko jo meilė Rusijai tik išaugo, dažnai keliauja į šią šalį dėl kultūrizmo, vaidmenų kine ir susitikti su gerbėjais iš Rusijos.

Jis netgi užmezgė ryšius su Vlasovu, kai 1988 m. Maskvoje filmavo savo filmą „Raudonoji karštis“ – pirmąjį Amerikos filmą, kuriam leista filmuoti Raudonojoje aikštėje. Schwarzeneggeris turėjo praleisti dieną su savo herojumi, kuris padovanojo jam mėlyną kavos puodelį, kurį jis vis dar naudoja kasdien. (Vlasovas mirė praėjusį vasarį dėl natūralių priežasčių. Jam buvo 85 metai.)

„Priežastis, kodėl aš jums tai pasakoju yra, nuo pat 14 metų, aš nejaučiau nieko kito, tik meilę ir pagarbą Rusijos žmonėms. Rusijos žmonių stiprybė ir širdis mane visada įkvėpė. Todėl tikiuosi, kad leisite man pasakyti tiesą apie karą Ukrainoje ir tai, kas ten vyksta“.

A. Schwarzeneggeris teigė, kad „niekam nepatinka girdėti ką nors kritiško savo vyriausybei“, pažymėdamas, kad jis kalba „su tokiu pat nuoširdžiu susirūpinimu“, kaip ir pasmerkdamas mirtinus sausio 6 d. Kapitolijaus riaušes praėjusiais metais.

„Žinau, kad jūsų vyriausybė jums pasakė, kad tai yra karas, kuriuo siekiama denacifikuoti Ukrainą. Denazifikuoti Ukrainą? Tai netiesa“, – sakė jis. „Ukraina yra šalis su žydų prezidentu, žydų prezidentu, galėčiau pridurti, kurio tris tėvo brolius nužudė naciai. Matote, Ukraina nepradėjo šio karo. Nei nacionalistai, nei naciai. Kremliuje valdantieji pradėjo šį karą. Tai ne Rusijos žmonių karas“.

„Terminatoriaus“ žvaigždė pažymėjo, kad 141 JT šalis sutiko, kad Rusija yra agresorė, ragindama šalį išvesti savo karius.

„Žiūrėkite, pasaulis atsisuko prieš Rusiją dėl jos veiksmų Ukrainoje. Nuo Rusijos artilerijos ir bombų sugriovė ištisus miestų kvartalus, įskaitant vaikų ligoninę ir gimdymo namus. Trys milijonai ukrainiečių pabėgėlių, daugiausia moterys, vaikai ir pagyvenę žmonės, paliko savo šalį. Ir daugelis kitų bando išsikapstyti. Tai humanitarinė krizė. Dėl savo žiaurumo Rusija dabar yra izoliuota nuo tautų visuomenės“.

Jis vėl panaudojo savo tėvo patirtį kaip pavyzdį ir paaiškino, kad atvykęs kovoti į Leningradą buvo „visas apimtas savo vyriausybės melo“, o po to „buvo palaužtas fiziškai ir protiškai. Jis nugyveno savo gyvenimą skausme“.

„Nenoriu, kad jūs būtumėte palaužti kaip mano tėvas. Tai nėra karas, skirtas ginti Rusiją, kurį kariavo jūsų seneliai ir jūsų proseneliai. Tai neteisėtas karas. Jūsų gyvybės, jūsų galūnės, jūsų ateitis yra paaukoti už beprasmį karas, pasmerktą viso pasaulio“.

Tada Schwarzeneggeris tiesiogiai kreipėsi į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną: „Jūs pradėjote šį karą, jūs vadovaujate šiam karui, galite sustabdyti šį karą“. Jis taip pat atidavė pagarbą Rusijos žmonėms, kurie protestavo prieš karą.

„Jūs buvote areštuoti. Jūs buvote įkalinti ir buvote sumušti“, – sakė A. Schwarzeneggeris. „Jūs esate mano naujieji herojai. Jūs turite J. P. Vlasovo jėgą. Jūs turite tikrąją Rusijos širdį. Mano brangūs draugai rusai, laimina jus visus Dievas“.

2022 03 18 16:09
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt