trečiadienis, liepos 6 d.
A. Valentaitė pasiuntė žinutę Vakaruose gyvenantiems rusams: ar gera vaizduoti, kad ne tavo šalies kariuomenė žudo ir prievartauja moteris?
Alfa.lt
Organizatoriai
Asta Valentaitė

Modelis Asta Valentaitė trečiadienį paskelbė jautrią žinutę Vakarų Europoje gyvenantiems rusams. Garsi moteris teigė, kad daugelis apsimeta, jog nieko nevyksta, tyli ir toliau „gyvena savo prašmatnius gyvenimus“.

Savo mintimis A. Valentaitė dalijosi instagrame.

„Tyla karo metu žudo. Žudo kaip ir tie biologiniai padarai, vad. kariuomenė. Tikiu, kiekvienas jų sulauks atpildo. Aš noriu pakalbėti apie rusus, šiltai gyvenančius Vakarų pasaulyje. Daugelis apsimeta, kad nieko nevyksta, arba daugiausia, ką padaro, – tai vieną įrašą „nenoriu karo“. Ir vėl gyvena savo prašmatnius gyvenimus. Rusų instagramerės su dešimtimis mln. sekėjų, miegate ramiai? Ar pasirūpinote drabužiais iš naujausių kolekcijų? Ar gera kvėpuoti laisvos šalies oru ir vaizduoti, kad ne tavo šalies kariuomenė žudo ir prievartauja moteris? Ar ne gėda tylėti? Sakote, paaukojote labdaros fondui? O ar pasakėte, kad aukojate ne Ukrainai, o Rusijoje esantiems fondams?

Deja, rusai, patogiai gyvenantys Vakarų Europoje, yra mankurtai, palaikantys žudynes Ukrainoje, o geriausiu atveju tylintys. Štai jų tezės, kurias surinkau, bandydama prisibelsti į jų sąžinę. Kiekvienai jų – po trumpą atsakymą.

„In the west is not much difference“. Gyvenk toje šalyje, kurios vertybėms tu pritari. Nenori grįžti į kaimą už Saratovo? Visada yra Šiaurės Korėja.

„It‘s normal during the war time“. Pats karas nėra normalu. Žudyti civilius, prievartauti moteris, žaisti „safari“ su vaikais nėra normalu.

„Do not believe anything u see on IG or social media“. Netiki tuo, ką matai IG? Viską gali pasitikrinti internete, tam yra nepriklausoma žiniasklaida. Bet juk patogiau užsimerkti?

„Both parties do equally nasty things“. Čia nėra „pilkų atspalvių“. Šiame kare yra dvi spalvos – juoda ir balta. Yra agresorius, užpuolęs nepriklausomą valstybę, ir yra nuo jo besiginantys žmonės.

„I‘m British citizen, I do have right to live in UK“. Jokios moralinės teisės neturi gyventi laisvoje ir demokratiškoje šalyje, jei palaikai skerdynes Ukrainoje. Žr. pirmą punktą.

„Ukraine should call the neutral status“. Apie Ukrainos ateitį gali spręsti tik jos piliečiai. Kas jūs tokie, primetantys savo taisykles svetimai valstybei?

Tęsinys komentare.

P. S. Nerašykite man, kad ne visi rusai kalti, kad neva kurstau rusofobiją. Rusofobiją kurstote jūs patys su savo patogia tyla“, – soc. tinkle skelbė A. Valentaitė.

Komentarų skiltyje modelis pridūrė, kad Ukraina kovoja už mūsų visų laisvę. „Kodėl taip jautriai reaguoji?“ – klausia manęs Londone jaukiai gyvenantys rusai. Todėl, kad tiek aš, kilusi iš tremtinių šeimos, tiek visi lietuviai žinom, kas yra toji Rusijos „nešama laisvė“ – išdraskytos šeimos, atimti namai, skurdas, propaganda. Ukraina kovoja už mūsų visų laisvę! Todėl negalime tylėti!“ – pridūrė A. Valentaitė.

2022 04 07 16:34
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt