antradienis, birželio 15 d.
A. Veryga: tiesiog turime išgyvent, kol atkeliaus vakcina
Alfa.lt

Šalyje nerimstant koronaviruso situacijai, šį pirmadienį aktualijų laidoje „Karštai su tv3.lt“ diskutuosime, ar mums reikalingas dar vienas karantinas. Laidos svečiai – Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir atlikėjas Marijus Mikutavičius.

Ar bus karantinas? Koks jis bus? Ar esame pasirengę suvaldyti situaciją? Kaip išgyvensime dar vieną karantiną, jei toks bus? – daug svarbių klausimų šiandien bus nagrinėjama laidoje.

„Ar bus karantinas? Kas lems, kad jau reikia karantino? Koks turi būti tas skaičius, kai jau reikės skelbti karantiną?“, – ministro klausė laidos vedėjas Artūras Anužis.

„Nežinau. Nėra vieno tokio skaičiaus, prie kurio galima prisirišt. Yra daug dedamųjų, priklauso nuo to, kas vyksta aplink. Patikėkit mes irgi esame įsitempę. Mes tiesiog turim išgyvent, kol atkeliaus vakcina“, – kalbėjo A. Veryga.

Nors susirgimų šalyje kasdien vis daugėja, kol kas karantino neskubama skelbti. Ir tam ministras turi paaiškinimą.

„Karantinas – baisi, žiauri priemonė, kuri apriboja žmonių kontaktus su visom ekonominėm pasekmėm. Ši nespecifinė priemonė paveikia daug ką. Kol neturim vakcinos, nelabai yra kitokių priemonių, išskyrus atstumo laikymąsi ir karantiną“, – sakė ministras.

Tuo tarpu kitas laidos svečias Marijus Mikutavičius piktinosi, jo manymu, situacijos dvilypumu.

„Akivaizdu, kad kai kurie dalykai mažiau liečiami, pavyzdžiui, į „Žalgirio“ situaciją labiau pro pirštus žiūrima nei į pramogų verslo atstovus. Matydavai, kad koncertų negali daryti, bet nuvažiuoji į miestelio šventes ir ten matai tuos pačius politikus iš TV ekranų, matydavai kokie visi atsipalaidavę ir dauguma be kaukių. Taigi, iš vienos pusės mus gąsdina, spaudžia, o iš kitos pusės – matai atsipalaidavimą. Tai ir nebesupranti, ar reikia bijoti?“, – kalbėjo M. Mikutavčius.

Atlikėjas taip pat išreiškė nuomonę dėl lyderystės stokos ir situacijos neapibrėžtumo.

„Susidaro toks įspūdis, kad kovojame su dideliu baubu, kuris yra nematomas. Mano galva, reikia aiškios konkrečios lyderystės. Man atrodo keistai, kai ministras nežino tų skaičių, kai jau reikės skelbti karantiną. Ministras – simpatiškas žmogus. Bet visiems geras nebūsi. Kartais turi būt griežtas. Tikėčiausi daugiau ryžto. Mažiau dviprasmiškumo ir konkretesnio ribų išaiškinimo“, – griežtai kalbėjo M. Mikutavičius.

Daugiau apie viską – šiandien, 19.30 val. laidoje „Karštai su tv3.lt“ per TV3! Laidą taip pat galite stebėti internete – tv3.lt ir per TV3 Play.

2020 10 19 14:56
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt