sekmadienis, rugsėjo 20 d.
A. Zuoko versija: A. Zuokienė turi priklausomybę nuo alkoholio
tiesa.com
Dmitrijus Radlinskas
Zuokai

Po pastarąsias dienas skambančių kaltinimų Vilniaus meras Artūras Zuokas LNK laidoje prakalbo apie šeimą slegiančias problemas ir neva buvusį smurtą prieš žmoną. „Tai – visiškai melas. Reikėtų klausti Agnės, čia jos sąžinės reikalas, bet nesu gyvenime niekada pakėlęs rankos prieš savo šeimos narius, ar tai būtų žmona, ar vaikai“, – žmonos kaltinimus smurtu LNK televizijos laidos KK2 žurnalistams šį ketvirtadienio vakarą 19.30 val. neigs politikas.

Šeimai atsidūrus dėmesio centre Artūras Zuokas nusprendė atskleisti, pasak jo, tikrąją skyrybų ir konfliktų priežastį. Pasak Zuoko, tai – alkoholis. „Iš tikrųjų daug šiandien tenka išgyventi visokiausių kaltinimų, visokių nesąmonių, kurios, natūralu, veikia tiek mane, tiek ir vaikus, ir aplinkinius. Noriu pasakyti, kad vienintelė priežastis, kodėl šiandien aš ir Agnė mes esame tokioje situacijoje – tai yra priklausomybė nuo alkoholio, ilgametė priklausomybė“.

Pasak A. Zuoko, ir jis, ir visa šeima Agnei padėti bandė ne kartą, šeima lankėsi pas specialistus. „Tai sena problema. Su ja mes bandėme kovoti būdami šeima. Buvo geresni laikotarpiai, buvo blogesni, bet pagrindinė problema, kad tai neigiama. O kai tu neigi, nežinai, kad turi problemą, tada nebandai stotis ant kojų“, – KK2 laidoje savo įvykių versiją šį ketvirtadienio vakarą per LNK pasakos buvęs sostinės meras.

Antradienio vakarą į Zuokų namus Vilniaus Užupio mikrorajone tris kartus vykę policijos pareigūnai čia lankėsi ne pirmą kartą. Pasirodo, Agnės pareiškimų ir konfliktų būta jau anksčiau. Zuokas, neva saugodamas savo žmoną, jų neviešino. „Puikiai žinau savo žmoną. Ir puikiai žinau, ką galiu ir ko negaliu padaryti, šiuo atveju negali net kalbos būti, kad aš galėčiau pakelti ranką prieš žmoną arba prieš dar kažką“.

Moterų teisių aktyvistė, Seimo narė Dovilė Šakalienė Artūro Zuoko pateiktą versiją ragina vertinti kritiškai – šeimoms skiriantis tokie kaltinimai iš vyrų pusės neva dažni. „Labai dažnas naratyvas yra, kai smurtautojas neigia, kad smurtas buvo, tai yra absoliuti atvejų dauguma. Labai dažnai kaltina smurto auką, kad ji pati turi problemų. Populiariausios temos – turi psichikos sveikatos sutrikimų arba priklausomybę nuo alkoholio. Tačiau noriu atkreipti dėmesį, kad kiekvienas atvejis yra individualus ir tiktai specialistai, kasdien dirbantys toje srityje, gali ir turi įvertinti, kokia situacija yra šiuo atveju“, – sakė D. Šakalienė.

Žinomos Zuokų šeimos drama ir išskirtinis Artūros Zuoko interviu – šį ketvirtadienio vakarą 19. 30 val. per LNK, laidoje KK2.

2020 02 20 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt