ketvirtadienis, birželio 4 d.
Afrikos „pabaisų“ penketas (foto)
tiesa.com

Nuskridus į Afriką atpažinti liūtą daug žinių nereikia, pastebi travelplanet.lt kelionių ekspertai, užtat, pasak jų, grįžus smagu pasigirti mačius gyvūnų iš „Afrikos bjauriųjų penketo“.

Nors šie gyvūnai nepasižymi mielais snukeliais ir švelniu kailiu, bet kartais atrodo netgi įspūdingiau už 

„gražuolius“.

Gandras Marabu

Marabu ūgis nuo 110 iki 150 cm, išskėsti sparnai – nuo 210 iki 250 cm pločio. Jis skraido sulenktu kaklu – jo neištiesia kaip kiti gandrai. Marabu gyvena didelėmis kolonijomis. Lizdams jie renkasi drėgnas vietas medžiuose, vaišinasi dvėseliena, varlėmis, vabzdžiais, driežais, graužikais ir mažais paukščiais.

Afrikinis karpuotis

Nei elegantiški, nei gražūs afrikiniai karpuočiai (šernai) – vienintelės kiaulės, be vandens galinčios išgyventi net kelis mėnesius. Kai gauna vandens, šie gyvūnai geria reguliariai, taip pat mėgsta purvo ir smėlio vonias bei trintis į medžius ir termitų sampylas.

[4346]

Hiena

Šio plėšriojo žinduolio žandikauliai gali išvystyti iki 5000 atmosferų jėgą, jais gyvūnas gali smulkinti net buivolų ir begemotų kaulus. Pirmutinės hienų kojos ilgesnės už užpakalines.

[4347]

Grifas

Šių vanaginių plėšriųjų paukščių yra įvairių rūšių – nuo grifo vienuolio iki maitvanagio, o vienos rūšies atstovų (palšųjų grifų) retkarčiais pasirodo netgi Lietuvoje. Jie skraido lėtai, yra ištvermingi, lizdą pina ant medžio arba kalnuose, o minta dvėseliena.

[4348]

Antilopė gnu

Gnu (tariama „nju“) gyvena milžiniškomis bandomis nuo Pietų Kenijos šiaurėje iki Pietų Afrikos Respublikos pietuose ir gali išvystyti iki 80 km/val. greitį. Dažnai į antilopių gnu bandas saugumo sumetimais mėgsta įsimaišyti zebrai.

[4349]

Pagal www.travelplanet.lt

2016 07 24 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt