šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Airė rado būdą gauti piniginę kompensaciją iš „Facebook“
tiesa.com

Jungtinėje Karalystėje šią savaitę priimtas precendento neturintis sprendimas – interneto milžinė „Facebook“ išmokės kompensaciją paauglei, kurios nuotraukos buvo publikuojamos socialiniame tinkle be jos žinios.

Šios istorijos užuomazgos siekia dar 2014 metų lapkritį – tuomet nuogos 14-metės Šiaurės Airijos gyventojos nuotraukos buvo paskelbtos „Facebook“ ir buvo prieinamos bet kuriam interneto vartotojui. Vėliau tai kartojosi – nustatyta, kad tai padarė asmuo, siekiantis tokiu būdu jai atkeršyti bei sumenkinti mergaitės reputaciją, viešai paauglę pažeminti.

Įprastai tokiais atvejais teisinė atsakomybė tenka tokio pobūdžio atvaizdus platinantiems asmenims, tačiau šįkart mergaitės advokatai nusitaikė į paslaugos teikėją – „Facebook“ – teisininkai buvo įsitikinę, kad ginamajai pažeminti sąlygas sudarė socialinis tinklas, kuris neužtikrino, jog tokio turinio nuotraukos nepatektų viešumon.

Šis ieškinys net pasiekė aukščiausiąjį Š. Airijos teismą, o galiausiai ginčas baigėsi mergaitės ir „Facebook“ atstovų susitarimu, numatančiu, kad socialinis tinklas išmokės nukentėjusiajai neskelbiamo dydžio piniginę kompensaciją.

Tokia bylos baigtis gali inspiruoti daugybę žmonių reikalauti kompensacijų iš „Facebook“, mat tokie atvejai yra gana dažni – kerštaudami ar dėl kitų priežasčių kitiems žmonėms pakenkti norintys asmenys itin dažnai skelbia kompromituojančias savo taikinių nuotraukas be jų žinios.

2018 01 12 09:35
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt