ketvirtadienis, sausio 27 d.
Airija sieks įvesti bazines pajamas menininkams dėl COVID-19 ribojimų
Alfa.lt
Pixabay
Muzikantas

Apie 2 tūkst. menininkų, aktorių, muzikantų ir kitų atlikėjų trejus metus galėtų gauti bazines pajamas iš Airijos vyriausybės dėl patirtų COVID-19 apribojimų – skelbia „BBC“.

Pradėtos konsultacijos, kaip bus įgyvendinama „Bazinių meno pajamų“ programa. Siūloma kiekvieną savaitę tam tikram meno srityje dirbančių žmonių skaičiui bus suteiktas užmokestis, kad jie galėtų tęsti savo kūrybinį darbą. Konsultacijų metu siūlomas 10,50 eur. užmokestis per valandą.

Kaip ir visame pasaulyje, Airijos Respublikoje meno ir pramogų vietos buvo uždarytos ilgą laiką dėl COVID-19 apribojimų.

Airijos ministrė Catherine Martin, atsakinga už kultūrą, sudarė Menų ir kultūros darbo grupę, kad pasiūlytų būdus, kaip šis sektorius galėtų atsigauti nuo pandemijos padarytos „precedento neturinčios žalos“.

Pagrindinė jos rekomendacija buvo išbandyti bazinių pajamų schemą „trejų metų laikotarpiui meno, kultūros, garso ir vaizdo bei gyvų pasirodymų ir renginių sektoriuose“.

C. Martin anksčiau sakė, kad Airijos vyriausybė šiai programai skirtų apie 25 mln. Nors tiksliai neaišku, kiek meno ir kultūros srityje dirbančiųjų gaus atlygį, anksčiau buvo pasiūlyta 2 tūkst. žmonių.

Remiantis konsultacijomis, jei yra daugiau žmonių, tinkamų dalyvauti schemoje, nei yra laisvų vietų, dalyviai gali būti atrenkami atsitiktinai.

Savo pareiškime ponia C. Martin pavadino bazines meno pajamas kaip „neeilinę politikos intervenciją“.

Šiaurės Airijoje buvo vykdoma daugybė schemų, skirtų padėti žmonėms, dirbantiems meno ir kultūros srityse bei pandemijos apribojimų paveiktose vietose.

Naktiniai klubai trumpam vėl atsidarė 2021 m. spalį, kai buvo uždaryti pusantrų metų, o uždarose muzikos vietose buvo panaikinti socialinio atsiribojimo reikalavimai.

Visgi neseniai tose vietose buvo vėl įvesti apribojimai, reaguojant į susirūpinimą dėl omikron atmainos plitimo.

2022 01 08 19:13
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt