ketvirtadienis, spalio 22 d.
Aktorė Catherine Deneuve atsiėmė savo žodžius
tiesa.com

Prancūzų kino žvaigždė Catherine Deneuve, savo pasirašytu atviru laišku su kritika judėjimui #MeToo, išprovokavusi priešišką pasaulio feminisčių reakciją, atsiprašė seksualinio priekabiavimo aukų ir pripažino, kad priekabiavimas yra „nieko gera“.

„Šiltai sveikinu visas šių bjaurių aktų aukas, kurios galėjo pasijusti įžeistos laiško, (antradienį) pasirodžiusio (laikraštyje) „Le Monde“. Joms ir tik joms siūlau savo atsiprašymą“, – sakoma aktorės laiške, kuris sekmadienį buvo paskelbtas prancūzų dienraščio „Liberation“ interneto svetainėje.

C. Deneuve taip pat sakė, kad „Le Monde“ paskelbtame laiške nėra sakoma nieko gera apie priekabiavimą, antraip ji jo nebūtų pasirašiusi.

Labiausiai garbinama Prancūzijos aktorė yra tarp maždaug 100 prancūzių – rašytojų, atlikėjų ir mokslininkių – atviru laišku pasmerkusių „demaskavimų“ bangą po pareiškimų, kad Holivudo prodiuseris Harvey Weinsteinas daug dešimtmečių seksualiai smurtaudavo prieš moteris.

Laiško autorės tai pavadino „raganų medžiokle“, keliančia pavojų seksualinei laisvei. Jos gynė vyrų teisę „kabinti“ moteris ir skundėsi, kad kampanija prieš priekabiavimą „tapo puritoniška“.

„Man patinka laisvė, – laikraščiui „Liberation“ rašė C. Deneuve. – Man nepatinka ši mūsų laikų charakteristika, kai visi jaučiasi turį teisę ... pasmerkti. Laikai, kai paprasti demaskavimai socialiniuose tinkluose nulemia bausmę, atsistatydinimą ir, ... dažnai, linčiavimą žiniasklaidoje“, – rašė ji.

Aktorė taip pat protestavo dėl to, kad nėra laikoma feministe. Ji priminė, kad buvo tarp moterų, pasirašiusių Prancūzijos feminizmo legendos Simone de Beauvoir parašytą manifestą „Man atliktas abortas“, kuriuo buvo ginamos teisės į abortus.

C. Deneuve pripažino, kad kaip aktorė nuo 17 metų, per savo karjerą „matė netaktiškų situacijų“ tarp vyrų ir moterų.

Laišką „Le Monde“ pasirašiusios moterys, tarp jų – Catherine Millet, itin atvirų, 2002 metais išleistų memuarų „Seksualinis Catherine M. gyvenimas“ (La Vie Sexuelle De Catherine M.) autorė, ir aktorė Catherine Robbe-Grillet, sveikino C. Deneuve atsakymą ir sakė, kad šis epizodas „dar kartą patvirtino būtinybę išsaugoti seksualinę laisvę ir kovoti su linčiavimu žiniasklaidoje“.

Jų pasirašytame laiške „neteigiama, kad priekabiavimas yra gerai“, sakė jos.

„Laisva moteris“

Tačiau „Le Monde“ paskelbtas laiškas išprovokavo pasaulinę feminisčių ir priekabiavimo aukų, tarp jų – vienos H. Weinsteiną išprievartavimu apkaltinusios moters, protestų bangą.

Viena pirmųjų H.Weinsteiną apkaltinusių aktorių, italė Asia Argento, socialiniame tinkle „Twitter“ parašė: „Deneuve ir kitos prancūzės pasakoja pasauliui, kaip jų vidinė neapykanta moterims negrįžtamai lobotomizavo jų jausmus.“

Grupė garsių prancūzų feminisčių savo pasipiktinimą C. Deneuve požiūriu išsakė atsakomajame laiške Prancūzijos radijui, pavadindamos aktorę ir kitas laišką pasirašiusias moteris „prievartavimo apologetais“.

„Jų laiškas yra kaip pavargęs senas dėdė, nesuprantantis, kas vyksta“, – rašė moterų teisių gynėjos.

Ypač didelį pasipiktinimą sukėlė tvirtinimai, kad kai kurioms moterims būti „grabaliojamoms metro ... yra nieko tokio“ arba kad vyro teisė suduoti moteriai yra seksualinės laisvės pamatas.

„Catherine Deneuve galbūt būtų visai kitokios nuomonės apie priekabiavimą, jeigu ji nebūtų tokia nepaprastai graži, labai turtinga baltaodė, gyvenanti didelių privilegijų burbule, ir turėtų nors truputį empatijos“, – tviteryje paskelbė „New York Times“ karikatūristė Colleen Doran.

Kairiųjų laikraštis „Liberation“ pakvietė C. Deneuve nepritariančiųjų chorui paaiškinti savo poziciją.

„Aš esu laisva moteris ir tokia liksiu“, – rašė ji.

Seksualinio priekabiavimo problemos sprendimas „ateis auklėjant mūsų berniukus ir mergaites“, sakė ji ir pridūrė, jog kompanijos taip pat privalo nustatyti gaires, kad „jei priekabiaujama, būtų nedelsiant imamasi teisinių veiksmų“.

„Aš tikiu teisingumu“, – pažymėjo C. Deneuve.

Feministės užsipuolė vyrus ginančias moteris

2018 01 15 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt