antradienis, birželio 22 d.
Aktorius Marius Jampolskis naujoje dainoje „Kur Tu, Lietuva?“ negaili karčių žodžių emigrantams
tiesa.com
stop kadro nuotrauka

Aktorius Marius Jampolskis pristatė naują dainą, kurioje jaučiasi nemenka nuoskauda, parodyta ties emigracijos iš Lietuvos tema.

„Ką mes darome ne taip, kad kažkada kovojome už laisvę nuo tremčių į Sibirą, o dabar laisvai renkamės savanorišką tremtį į Londoną? Kad kažkada jautėme poreikį apsikabinti, o dabar „like’inti“? Kad pradėjome gyventi geriau, bet esame nusivylę – „kodėl ne dar geriau?“, – pristatydamas premjerą klausia M. Jampolskis. 

Jo teigimu, ši daina neduos atsakymų.   Ji tik primins, ko netenkame. Dainos žodžius ir muziką sukūrė M. Jampolskio kolega kompozitorius Deivydas Zvonkus. Žinoma, ši daina sukėlė prieštaringus jausmus. Vieniems ji pasirodė jautri ir lyriška, tačiau kiti mano, kad tai - tik dar vienas pigus bandymas skatinti patriotiškumą. Vienas socialinių tinklų vartotojas į dainą atsakė taip (kalba netaisyta): „Atviras pasaulis ir galima laisvai keliauti ir lyginti. kuo as prasciau dirbu uz vidutini europieti, kad gaunu 3-5x maziau (uz ta pati darba), o kainos visur tos pacios (buta pirkti vilniuje brangiau nei ispanijoje sale didmiescio, maisto kainos tokios pat kaip ir visoje europoje nors atlyginimai gerokai mazesni). Valdzia sedi magnatu kisenese ir nesugeba kovoti uz savo piliecius, kurie kazkada kovo uz ja. Taip galbut ir kurciau versla lietuvoje, bet visur kur paziurai karteliai, net pati valdzia kaisioja ratus smulkiems verslininkams (o turetu jiems padeti ir skatinti). I seip ka gali kurti valstybeje kurioje istatymai keiciasi kardinaliai kas kelis metus. Sukures versla po 4-5 metu negali buti garantuotas, jog nepakeis istatymu ir neapsunkis tavo gyvenimo na ir t.t. Lietuviai turi tik viena vienybe - pyzdinti is valstybes, t.y. is musu paciu. Manau yra normalu, kad zmones traukia ten kur geriau. Kazkada taip zmones is kaimu i miestus persikele. O dabar tas pats tarp valstybiu vyksta. O lyginti su sovietmeciu, kai treme yra 2 skirtingi dalykai. Tada treme ir viskas, o dabar zmones patys renkasi. Gaila man tu atlikeju kurie per tokia ziauria prizme bando patrijotizma augint…"

 

2019 09 17 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt