sekmadienis, liepos 5 d.
Alaus naudojimo būdai, kurių nežinojote (nuotraukos)
tiesa.com

Kiekvienas žino, kad alus – silpnas alkoholinis gėrimas, visi žino, ką su juo daryti – gerti ir mėgautis. Tačiau su juo kai ką galima nuveikti ir buityje.

Nuo valymo priemonės iki pedikiūro – taip plačiai galima naudoti šį gėrimą.

Marinatas

Dėl sudėtyje esančios rūgšties alus gali būti naudojamas kaip mėsos marinatas ir sušvelninti jos skonį ir jo nepaveikti taip, kaip cheminės priemonės, aptinkamos specialiuose marinatuose.

[10003] 

Naikina šliužus

Alus gali būti puiki šliužų naikinimo priemonė – tereikia pripilti jo į stiklainius ir škasti juos į žemę taip, kad indo kraštas būtų lygus su žemės paviršiumi. Alaus kvapas privilioja šiuos kenkėjiškus gyvius, jie įkrenta į stiklainius, o išlipti – negali.

[10004] 

Naikina gėrimų dėmes

Pasak profesionalių kilimų valytojų, alus taip pat žinomas kaip neblogas kavos ar arbatos dėmių šalintojas – tereikia nedidelį jo kiekį užlieti ant dėmės ir nestipriai patrinti. Jeigu nepavyskta pirmuoju bandymu, rekomenduojama procedūrą pakartoti.

[10005]

Atgaivina plaukus

3 arbatinius šaukštelius alaus sumaišykite su puse puodelio vandens ir šiuo mišiniu suvilgykite šampūnu išplautus plaukus, palaukite kelias minutes ir išskalaukite. Alaus sudėtyje esantis vitaminas B ne tik gydo pažeistus plaukus, bet ir suteikia jiems spindesio, naikina pleiskanas.

[10006] 

Atlaisvina užrūdijusius varžtus

Tereikia užpilti šiek tiek alaus ant užrūdijusių varžtų ir palaukti kelias minutes – rūgštinės gėrimo savybės gali sunaikinti rūdis.

[10007]

Blizgina auksinius papuošalus

Angliarūgštė aluje gali tarnauti kaip auksinių juvelyrinių dirbinių valiklis ir puikiai pašalina nuo jų paviršiaus riebalus bei kitus nešvarumus. Vietoje brangių valiklių nusipirkite nestipraus šviesasu alaus ir jame suvilgytu skudurėliu nuvalykite aukso dirbinius.

[10008]

Virti ryžius

Pabandykite aluje išvirti ryžius – jie turėtų būti purūs ir išskirtinio skonio bei tikti kaip garnyras prie įvairiausių patiekalų.

[10009]

Blizgina medinius paviršius

Aluje esantis salyklas sustiprina medžio atspalvį, alkoholis – suteikia jam blizgesį. Medinių baldų paviršių reikėtų švelniai valyti mikropluošto šluoste ir nuvalyti sausu skudurėliu.

[10010]

Padeda atidaryti moliuskus

Jūros gėrybių mėgėjai žino, kaip sunku kartais gali būti atidaryti moliuskų kriaukles. Jos pačios atsidarys, jeigu išvirsite alaus ir vandens (lygiomis dalimis) mišinyje. Be to, alus moliuskams suteiks puikų prieskonį.

[10011]

Pašalina vejos dėmes

Pasak profesionalių sodininkų, alus gali pašalinti rudas dėmes nuo vejos – ant jų reikia užlieti gėrimo, kurio sudėtyje esančios rūgštys pašalins kenksmingą grybelį, o fermentuotas cukrus skatins žolės augimą.

[10012]

Pritraukia į sodą drugelius

Gyvos puošmenos dažniau atskris į sodą, jeigu jo augalų šakas bei kamienus apšlakstysite alaus ir sutrinto pernokusio banano mišiniu.

Be to, alus gali atbaidyti muses ir uodus – įpilkite jo į kibirą ir palikite jį kur nors sodo kampe.

[10013] 

Nuvalo varinius indus

Jeigu turite varinių indų, kurie prarado blizgesį, jį grąžins alus – tereikia paviršių nušveisti aluje sumirkyta medžiagos skiaute.

[10014] 

Nuvalo čiaupus

 

Alaus savybės paverčia jį puikiu metalinių čiaupų valikliu ir suteikia jiems blizgesį.

[10015]

Pedikiūras

Sumaišykite alų ir šiltą vandenį ir šiame tirpale pamerkite pėdas – aluje esančios mielės sušvelnins kietą padų odą.

[10016]

2018 06 23 12:50
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt