pirmadienis, liepos 6 d.
Alina Orlova: Londonas – tai Europos Niujorkas
tiesa.com

Apsiniaukusias Londono ir Brightono padanges šį ketvirtadienį ir penktadienį savo pasirodymais pradžiugino lietuvių dainininkė Alina Orlova. Jos dainų skambesys aidėjo Isligtono rajone įsikūrusioje muzikinių pasirodymų salėje „O2 Academy” bei Brightono festivalyje. Įspūdingo balso savininkės ir neeilinių dainų kūrėjos Alinos Orlovos dainos džiugino tautiečius ir kitataučius.

Scenoje Alina Orlova pasirodė tik su vienu instrumentu – sintezatoriumi, tačiau minimalistinis pasirodymas pranoko žiūrovų lūkesčius.

Pasirodymo metu, Alina tryško entuziazmu ir energija. Jos balso pasiklausyti susirinkusi publika buvo nustebinta geru atlikėjos humoro jausmu. Pristatinėdama vieną iš naujesnių savo dainų atlikėja pabrėžė, kad tai viena iš tų kvailų ir naivių meilės dainų.

Alina Orlova džiugino publiką savo nuoširdumu ir mokėjimu pasijuokti iš savo klaidų. Pasirodymo metu, atlikusi anglišką dainą dainininkė juokaudama prisipažino, nesupratusi apie ką dainavo. Lietuviškai ir rusiškai laisvai bendraujanti Alina, po kiekvienos dainos dėkojo publikai už palaikymą net trimis kalbomis.

[3468]

Trimis kalbomis skambėjo ir jos dainos. Atlikėja atliko ir kelias ne savos kūrybos dainas. Repertuare skambėjo jau gerai žinomos ir naujos dainos. Vakaro pasirodymą vainikavo viena populiariausių Alinos dainų „Ramuma”. Po koncerto trumpai pakalbinome atlikėją apie pasirodymą, publiką ir kūrybą.

Alina, kokie įspūdžiai po ką tik įvykusio koncerto Londone?

Labai patiko. Koncertas yra toks dalykas, kuris priklauso ir nuo manęs, ir nuo muzikantų, bet taip pat ir nuo pačios publikos. Nuo publikos skleidžiamo jausmo, nuo to kokie žmonės ateina ir kaip jie klausosi muzikos. Šiandien buvo labai smagu. Londone esu grojusi ne kartą, pasitaikydavo visko, tai kas „užtūsina”, tai triukšmauja, ar dar ką prikrečia, bet šįkart viskas buvo puikiai. Esu ganėtinai pavargusi, bet atliekant pasirodymą tokiai publikai ir jėgų atsiranda. Visa ta energija sklinda nuo žiūrovų. Esu labai laiminga ir pati beveik patenkinta šiuo savo pasirodymu. Gal ne tiek savo pasirodymu, kiek daugiau dėl viso bendro įvykio.

[3473]

Ar publika skiriasi Anglijoje ir Lietuvoje?

Taip, skiriasi. Šio pasirodymo metu, mačiau žmonių ir iš kitų kraštų, visokių tautybių. Tai jie kažkaip galbūt irgi paveikia pasirodymo atmosferą. Publika čia truputį laisvesnė, akivaizdžiau parodo kad patinka pasirodymas, man taip lengviau groti. Lietuvoje – labai širdinga, bet ganėtinai uždara, sunkiau išjudinama. Bet ką čia kalbėti apie išjudinimą, juk aš scenoje viena.

Papasakokite, iš kur kyla mintys kūrybai?

Iš manęs. Aš nežinau iš kur, man irgi nėra aišku. Jeigu žinočiau tai būtų labai naudinga. Aš įsivaizduoju (atsisuka į fotografą, aut.past.) kaip padaryti gerą kadrą? Tiesiog imi ir padarai, kažkas galbūt įvyksta, kažkaip gaunasi. Taip yra su kūryba, nėra aišku iš kur. Iš manęs.

[3475]

Sakykite, ar kiekviena daina turi savo istoriją?

Tokios realios istorijos gal ir neturi. Senesnėse mano dainose, panašesnėse į dainuojamąją poeziją, yra tam tikri vaizdiniai, į atmintį įstrigę pastebėjimai, kuriuos naudoju. Dabartinėje mano kūryboje teksto mažiau, daugiau ekspresijos.

Papasakokite, ar yra įvykęs kažkoks neįprastas nutikimas koncerte, kurį prisiminsite iki šiol?

Pasirodymų būna įvairių, bet kai viskas klostosi sklandžiai jie tampa visi panašūs. Nebežinai kada ir kur buvai, ar tai prieš metus, ar prieš penkis. Vienas įsimintiniausių festivalių vyko Gruzijoje, ten buvau tik kartą. Festivalis vyko lauke ir mūsų pasirodymo metu užklupo baisi audra – milžiniška liūtis su žaibais. Su grupe grojome lauko scenoje, žmonės – stovėjo, šlapo, klausė. Visa technika, laidai viskas šlapo, gitaristo net pedaliukai po vandeniu buvo. Nieko neįvyko, išgyvenom. Net renginio organizatoriai sake: „Jūs herojai”, kad atgrojom savo pasirodymą. Buvo pavojinga, galėjo elektra nutrenkti ir po mūsų pasirodymo uždarė festivalį.

[3476]

Kaip jaučiatės Londone, ar patinka šis miestas?

Vakar atvykome. Seniai nebuvau didmiestyje. Čia labai intensyvu. Šiandien bandžiau nuvažiuoti vieną stotelę piko metu. Tai neįmanoma. Metro pilna žmonių, vienas po kito važiuoja pilni traukiniai. Minios žmonių eina ir eina. Aš labai gerbiu gyvenančius svetur, nėra čia lengva, ypač su mūsų uždaru ir ramiu mentalitetu. Man labai patinka iš Anglijos atkeliavusi muzika, o pačios šalies taip gerai nepažįstu, kad galėčiau kažką pasakyti. Londonas – tai kultūrų ir tautų katilas, čia Europos Niujorkas.

[3470]

[3471]

[3472]

[3469]

2016 05 21 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt