trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Anglijoje – istoriškai mažos kainos
tiesa.com

Jungtinės Karalystės ekonomika pirmą kartą per bene pusę amžiaus patyrė prekių ir paslaugų kainų sumažėjimą, privedusį prie neigiamos infliacijos. Tokios žinios, pasak ekspertų ir politkų, neturėtų gąsdinti, o tik išeiti į naudą Anglijoje gyvenančioms šeimoms.

Dėl nukritusių kuro kainų ir prekybos centrų konkurencinės kovos paskatintų maisto prekių kainų kritimo, per paskutinius metus, skaičiuojanti iki balandžio, paslaugų ir prekių kainos Anglijoje sumažėjo 0,1 proc.

Kaip pranešė „London Evening Standard”, Jungtinės Karalystės iždo kancleris Georgas Osborne’as nuramino, kad šalis tikrai nepatirs pavojingos defliacijos, atvirkščiai – kainų kritimas yra geros naujienos.

„Tai geros naujienos šeimų biudžetams, nes kainos yra mažesnės nei buvo prieš metus", - sakė G. Osborne'as.

Kaip praėjusią savaitė sakė Centrinio banko valdytojas, mes neturėtume to painioti su kenksminga defliacija. Atvirkščiai, tada, kai stipriai kyla algos, krinta nedarbas ir ekonomika stiprėja, turime džiaugtis teigiamais pokyčiais, kuriuos namų ūkiams atneš mažėjančios maisto ir energijos kainos,” – aiškino JK iždo kancleris.

Daugelis anglų nėra patyrę to, kas vyksta dabar – krentančio infliacijos lygio. Atvirkščiai, daugelis prisimena nesibaigiantį prekių brangimą 70-aisiais, kai infliacija šoktelėjo iki gąsdinačių 25 proc. Dabar

Anglijos infliacijos rodiklis yra neigiamas – pirmą kartą nuo 1960-ųjų.

Manoma, kad 3 proc. maisto produktų kainų kritimą lėmė padidėjusi konkurencija tarp prekybos tinklų, ypač – dėl itin sustiprėjusios pigesnes prekes siūlančių prekės ženklų plėtros.

Be to, kuro kainos nukrito 12,3 proc. Mažesni kainų kritimai užfiksuoti namų ūkio paslaugų, įrangos ir priežiūros, drabužių ir avalynės, alkoholio ir tabako sektoriuose.

Tačiau ekspertai įspėja, kad kainų kritimas yra laikinas. Pavyzdžiui, kovą nekilnojamojo turto kainos Londone pirmą kartą šoktelėjo nuo 10 iki 498 tūkst. svarų už vidutinio dydžio nuosavybę.

2015 05 20 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt