sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Anglijoje laukiama šilčiausių metų ir... potvynių
tiesa.com

Klimato mokslininkas įspėjo, kad šiltėjantis oras Didžiojoje Britanijoje pareikalaus dar daugybės gyvybių ir atneš milijardus svarų nuostolių verslininkams bei žmonių namams ir ūkiams, skelbė independent.co.uk.

Pasak meteorologo Bobo Wardo, D. Britanijai prieš akis – šilčiausi metai nuo orų registracijos pradžios. Šalyje klimatas kasmet darosi vis šiltesnis, o taip pat ir drėgnesnis, kas turi didžiulę įtaką potvyniams bei audroms.

Meteorologijos tarnybos paskelbtais duomenimis, šiemet nuo sausio iki spalio oro temperatūra pasiekė dar neregėtas aukštumas. Klimatas buvo antras pagal drėgnumą nuo orų registracijos pradžios.

Granthamo tyrimų instituto klimato kaitos skyriaus vedėjas kaltino Vyriausybę, nesugebančią susidoroti su klimato kaitos pavojais. „Jūs žaidžiate žmonių gyvybėmis. Tik laiko klausimas, kada susidursime su dar viena lemtinga gamtos stichija“, - kalbėjo mokslininkas.

Meteorologo teigimu, didžiausias pavojus kyla vyresnio amžiaus ir neįgaliems žmonėms, kurie miršta nuo karščio. Taip pat, kylant šilumai didėja ir staigių potvynių pavojus, kuriems nesiruošiama iš anksto. Nacionalinis audito biuras pritarė, kad šiuo metu turimi ištekliai – nepakankami apsisaugoti nuo netikėto gamtos stichijų šelsmo. Apsaugos nuo potvynių įranga rūpinasi Aplinkosaugos agentūra, tačiau jos teigimu, didėjant potvynių rizikai, turimos priemonės galėtų padėti tik minimaliai.

2014 11 06 08:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt