ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Anglijoje leista gimdyti mėgintuvėliuose sukurtus „trijų tėvų” vaikus
tiesa.com

Antradienį D. Britanijos Parlamente įvyko daugybės aršių diskusijų sulaukęs balsavimas dėl precendento neturinčio projekto. Anglija tapo pirmąja šalimi, kurioje oficialiai pritarta naudoti „trijų tėvų” dirbtinio apvaisinimo mėgintuvėlyje (IVF) techniką. Gydytojai teigia, kad naudojant šį naują gydymo metodą, bus užkirstas kelias paveldimom ir iki šiol nepagydomomis mitochondrijų ligomis, - pranešė portalas uk.reuters.com.

Šis gydymas yra vadinamas „trijų tėvų” dirbtiniu apvaisinimu todėl, kad kūdikiai gimsta iš genetiškai modifikuotų embrionų, kurių DNR yra iš motinos, tėvo bei moteriškos lyties donoro. Metodas sukurtas norint padėti šeimoms, turinčiomis neišgydomų genetinių ligų, perduodamų per moterišką liniją, istoriją.

Mitochondrijų mutacijos paveldimos genetiškai ir jas gali paveldėti maždaug vienas iš 6500 vaikų. D. Britanijoje gyvena apie 2500 moterų, kurioms diagnozuotas šis genetinis sutrikimas. Apskaičiuota, kad kiekvienais metais Anglijoje galėtų gimti apie 150 „trijų tėvų” kudikių.

„Tai – nuostabus momentas, kuomet kai kurios moterys pagaliau sulaukė neįkainojamos galimybės tapti motinomis be jokios baimės, kad jų vaikai gims su sunkiomis, nepagydomomis ligomis”, portalui sakė gydytojas Robertas Meadowcroftas.

Anglijos ir Velso katalikų bažnyčios atstovai paskelbė, kad šio gydymo proceso dalis yra žmogaus embrionų naikinimas, kuriam jie griežtai priešinasi. Taip pat buvo pabrėžta, kad bažnyčia tikisi, jog šios ligos gydymui gali būti rastas kitas, humaniškesnis būdas.

„Žmogaus embrionas yra nauja gyvybė. Ši gyvybė negali būti naudojama kaip vienkartinė medžiaga. Ji turi būti gerbiama ir saugojama nuo jos prasidėjimo momento”, - viešame pareiškime sakė vyskūpas Johnas Sherringtonas.

2015 02 04 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt