trečiadienis, birželio 3 d.
Anglijoje vaikams išduodami leidimai ginklams
tiesa.com

Sky News atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad per pastaruosius penkis metus, daugiau nei 670 vaikų iki 14 metų gavo leidimus naudotis šaunamaisiais ginklais, - skelbė portalas news.sky.com.

Net tokie jauni kaip aštuonerių metų vaikai, iš Jungtinės Karalystės policijos gavo leidimus naudotis šaunamaisiais ginklais. Ypač daug tokių leidimų buvo išduota Devone ir Cornwallyje, Lancashire, Sussexe ir Kente.

„1968-ųjų metų Šaunamųjų ginklų akte teigiama, kad tokio amžiaus vaikai gali gauti leidimą naudoti šaunamąjį ginklą”, - aiškino Devono ir Cornwallio vyresnysis policijos inspektorius Jimas Nye’as.

„Didžioji dalis Devono ir Cornwallio bendruomenės vis dar yra ūkininkai ir žemdirbiai. Leidimus vaikams turėti šaunamuosius ginklus prašoma gauti dėl to, kad tradiciškai ūkiuose ir medžioklėje yra naudojami ginklai. Mes leidimų tikrai nesuteikiame neatlikę detalių patikrų”, - tęsė inspektorius.

Jungtinėje Karalystėje nėra nustatytas minimalus amžius nuo kada vaikas gali pradėti naudotis šaunamuoju ginklu. Kiekvienas individualus atvejis yra sprendžiamas regiono policijos viršininko.

Šiuo metu įstatymas jaunimui iki 18-os draudžia naudotis šaunamuoju ginklu be suaugusiųjų priežiūros. Taip pat patiems turėti ar bandyti ginklą įsigyti.

Tuo tarpu Britų šaunamųjų ginklų asociacijos atstovas (BASC) teigė, kad: „Yra daug saugiau, kai nuo pat mažumės vaikai išmoksta taisyklingai ir saugiai naudotis ir prižiūrėti šaunamuosius ginklus.”

„Daugeliui vaikų, augančių šeimose, kuriose tradiciškai yra šaudoma, šaunamojo ginklo sertifikato gavimas yra dalis saugaus šaudymo apmokymų. Tai taip pat skatina vaikų asmeninę discipliną bei atsakomybės jausmą”, - pridūrė BASC atstovas spaudai. 

2015 03 06 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt