trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Angliškose Joninėse N. Pareigytė siūlė išgerti
tiesa.com

Nors ne visi emigravę lietuviai – Jonai ir Janinos, didžiausią vasaros šventę taip pat mini su trenksmu. Praėjusį savaitgalį Jungtinėje Karalystėje trumpiausią naktį buvo galima pasitikti keletoje skirtingų vietų, tačiau didžiausias vakarėlis vyko Lietuvių sodyboje.

 Atvykus į Jonines pirmiausia nosį kuteno pačių įvairiausių lietuviškų patiekalų kvapai, o akys raibo nuo pramogų gausybės. Dauguma susirinkusiųjų į „Didžiąsias Jonines“ buvo pasidabinę Lietuvos trispalvę simbolizuojančiais apdarais, šiaudinėmis skrybėlėmis ar iš žolynų pintais vainikais.

Šventės organizatoriai akivaizdžiai stengėsi užtikrinti lankytojų saugumą bei išvengti nemalonių konfliktų – rimtais veidais apsiginklavę apsaugos darbuotojai šmirinėjo visoje sodybos teritorijoje. Lietuviškoms šventėms Anglijoje neįprasta, kad susirinkusiųjų sveikata rūpintųsi visada padėti pasirengę medikai, tačiau šį kartą aplink renginio teritoriją rikiavosi greitosios pagalbos ekipažai.

„Didžiosios Joninės“ atrodė tarsi didelės šeimos suvažiavimas, kuriame visi vieni kitus pažįsta, dalinasi maistu ir drauge šoka. Į kurią pusę bepažvelgtum, lakstė maži ir didesni vaikai, vaikščiojo basi ir iki pusės apsinuoginę vyrai bei šnekučiavosi moterys.

Akis išpūsti verčiančioje scenoje keitėsi vienas atlikėjas po kito, o juos pristatinėjo puikiai žinomi renginių vedėjai: Juozas Liesis bei Raimondas Šilanskas. Iš pradžių lygiaverčiai dirbę vedėjai ilgainiui „pasidalino“ pareigomis: humoro nestokojantis R. Šilanskas nesustodamas pasakojo anekdotus, o į jo monologą kartkartėmis įsiterpdamas J. Liesis pristatinėjo renginio rėmėjus bei konkursus.

Nors susirinkusiems koncertavo net 7 grupės bei atlikėjai, lietuviai smagiausiai šėlo pagal iki kaulų smegenų žinomas Žilvino Žvagulio bei Irenos Starošaitės dainas. Dar scenoje pasirodė „69 danguje“, „ŽAS“, „Soliaris“, „Kastaneda“, „Lemon Joy“ bei didžėjai Erny ir Paul Pure.

Visi atlikėjai šiltai bendravo su renginio dalyviais bei džiaugėsi galėdami kartu paminėti šią tradicinę šventę. „Soliaris“ nušokęs nuo scenos bučiavo moteris, „Kastaneda“, dainuodami apie seksą, skatino uždengti vaikams ausis, o Nijolė Pareigytė iš „69 danguje“ ragino visus išgerti.

Nesuskaičiuojamai daug operatorių bei fotografų fiksavo besilinksminančių lietuvių minią, vaikų žaidimų aikštelę bei į orą kylantį oro balioną. Renginio vedėjo R. Šilansko teigimu, Lietuvių sodybos scenoje pasirodė daugiau garsenybių nei bet kuriame Joninių renginyje Lietuvoje.

2014 06 23 11:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt