penktadienis, liepos 3 d.
Antra recesijos banga?
tiesa.com

Maisto kainos Didžiojoje Britanijoje iki Naujų metų išaugs mažiausiai 10 procentų, sako ekspertai.

Ženklus pašarų gyvuliams kainų kilimas paskleis kainų bumo bangas visoje maisto industrijoje, įspėja ekonomistai. Didžiausias JK pašarų tiekėjas „BOMC Pauls“ informavo, kad pašarų kainos pernai išaugo 20 proc., o šiemet jos dar šoktels 30 proc., skelbia „Daily Mail“.
 
Gyvulius auginantys fermeriai šį kainų kilimą jau pajuto, todėl netolimoje ateityje laukiama maisto produktų brangimo. Didmenininkų P&H atstovas Chrisas Eyheringtonas sakė, kad pašarų kainų augimas plačiai atsilieps visai JK ekonomikai.
 
„Manau, galime laukti antros recesijos bangos. Tai labai gąsdina“, – sakė jis. Maisto gamintojai teigia, kad jų naudojamas palmių aliejus pabrango 39 proc., kakavos ir sojų aliejus 23 ir 14 proc. Rusijos būtiniausių prekių ekspertai taip pat pranešė, kad šiemet šalies grūdų eksportas sumažės kone dvigubai dėl šalį užgriuvusios sausros. Tai taip pat turės įtakos JK maisto prekių kilimui.
 
Vyriausias „Clydesdale“ ir „Yorkshire“ bankų ekonomistas Tomas Vosa sako: „Laukiame maisto kainų kilimo. Jis tikrai bus dviženklis, jeigu situacija nepasikeis.“
 
Finansų analitikas iš OC&C paguodė tik tuo, kad britų pirkėjai šį neišvengiamą kainų kilimą pajus maždaug po 5 mėnesių, o ne rytoj.
 
 
 
 

2010 08 09 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt