trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Ar Ukmergei gresia ekologinė katastrofa?
Alfa.lt

Kopūstėlių kaimas, Ukmergės rajonas. Buvusi sovietinė karinė bazė. Apleista, beveik nematoma teritorija, kurioje labai patogu daryti juodus darbus. Pavyzdžiui, vežti ir slėpti pavojingas atliekas. Įtariama, kad čia gali būti gudriai paslėpta dešimtys tonų aplinkai pavojingų atliekų. Jei kiltų gaisras, dustų visa Ukmergė, kaip neseniai duso Alytus. Tačiau tai – ne vienintelė Ukmergės problema, apie viską – laidoje „Žalioji byla“ per TV3.

Ukmergei gresia ekologinė krizė – miestas gali likti be geriamojo vandens. Dalis galimai pavojingų atliekų užkastos po žeme. Tepaluoti skudurai, neaiškios kilmės, dvokiančios, tąsios medžiagos, statinė cheminio skysčio. Įtariama, kad taip „paslėpta“ 50 tonų atliekų! Nuodingos medžiagos pamažu sunkiasi į žemę, o šalia teka Šventoji...

Pernai teritoriją tikrinę aplinkosaugininkai protokole įrašė, jog čia – tik lentpjūvės veiklos atliekos: pjuvenos ir joms pakuoti skirtos plastmasės liekanos. Esą, jokių pavojingų atliekų neaptikta.

Ar gali būti, kad užuot išvežusi atliekas, jas deginusi ir vėliau pričiupta įmonė, didelę dalį įkalčių sumanė slėpti tiesiog žemėje?

Teritorija anksčiau besinaudoję, ją užteršę ir veiklą čia nutraukę verslininkai dar vasarą įpareigoti susitvarkyti, šiukšles išvežti. Ar iškas ir tai, kas buvo bandoma palaidoti? Kiek laiko niekieno nepastebėti teršėjai kaupė ir laidojo nuodingas atliekas?

„Žalioji byla“ – sekmadienį, 12.00 val. per TV3.

2020 09 03 14:47
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt