antradienis, balandžio 7 d.
Armėnijoje vykstančiame Europos kino festivalyje pristatyti du lietuvių režisierių filmai
tiesa.com
urm

Antrus metus Armėnijoje organizuojamame Europos kino festivalyje šiemet Lietuva pristatė du lietuvių režisierių filmus – Karolio Kaupinio „Nova Lituania” ir Mariaus Markevičiaus „Tarp pilkų debesų”.

Jerevane vykusioje filmo „Nova Lituania“ filmo premjeroje Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė teigė, kad daugelis retkarčiais susiduriame su situacijomis, kai norisi atitrūkti nuo problemų ir nusikelti kažkur toli.

„Šis filmas yra apie tokį troškimą, tačiau jį išgyvena ne konkretus žmogus, o valstybė, atsidūrusi ypatingai sudėtingose geopolitinėse realijose”, – teigė ambasadorė.

„Nova Lituania“ įamžina Lietuvą prieš pat Antrąjį pasaulinį karą ir puikiai perteikia vieno iš Lietuvos geografijos mokslo pradininko Kazio Pakšto idėją – sukurti atsarginę valstybę užjūryje ir taip gelbėti šalį nuo artėjančios pražūties. Lapkričio 18 dieną Lietuvos ambasadoje Armėnijoje pristatytas populiariausias 2018 metų filmas Lietuvoje „Tarp pilkų debesų“.

Lapkričio 23-29 dienomis Europos kino festivalis kelsis į Armėnijos Giumri, Vanadzoro ir Diližano miestus, kurių publikai taip pat bus pristatytas filmas „Tarp pilkų debesų”.

Europos kino festivalyje šiemet dalyvauja 12 Europos šalių. Festivalį organizuoja Europos Sąjungos atstovybė Armėnijoje ir Europos Sąjungos nacionalinių kultūros institutų tinklo Armėnijos klasteris.

2019 11 19 16:00
Spausdinti