trečiadienis, sausio 27 d.
Ateina internetinių parduotuvių metas
tiesa.com

Apsipirkti internete mėgsta vis daugiau žmonių, jų skaičius auga sulig kiekviena diena. Dar prieš penkerius metus pasaulis mieliau rinkosi švytintį prekybos centrą, negu virtualų pirkinių vežimėlį. Pernai du trečdaliai vakariečių įsigijo prekių internete, ir net 83 procentai pirkėjų internetines parduotuves vertina itin teigiamai.

Nuo drabužių, aksesuarų, buitinės technikos, iki prekių suaugusiesiems – asortimentas toks platus ir įvairus, kad apsipirkti internete tapo ne tik paprasta, bet ir naudinga. Lyginant su įprastais prekybos centrais, oficialiose didžiųjų prekinių ženklų parduotuvėse internete kainos kartais gali skirtis ne keliais svarais, o keletą kartų. Bene didžiausių kainų skirtumų galima rasti drabužių parduotuvėse. Ar esate patyrę tą jausmą, kai didžiausiame prekybos centre, lyg tyčia, iš viso asortimento nebus vienintelio dydžio, ir beveik visuomet to, kurio ieškote. Didžiosiose internetinėse parduotuvėse prekių pasirinkimas kur kas didesnis, ir norimo dydžio drabužį surasti čia kur kas lengviau.

Be drabužių ir prabangesnių rūbų, internete labai patogu įsigyti buitinės, garso, vaizdo technikos, mobiliųjų telefonų bei kompiuterių. Daugumos šių prekių kainos taip pat neretai siūlomos kiek mažesnės nei parduotuvėje ar salone, o ir išpardavimo akcijos pirmiausia pasirodo internetiniuose prekybininkų portaluose.

Praverkime plačiau internetinių parduotuvių duris ir langus ir į besikeičiančius pirkėjų įpročius pažvelkime iš arčiau.

[2515]

Augimas. Rinkodaros ekspertų skaičiavimais, pasaulinės internetinės prekybos mastai kitais metais gali viršyti 370 mlrd. JAV dolerių. Tai yra apie pusantro karto daugiau, negu prieš penkerius metus.

Septyni dešimties. Būtent tiek jaunuolių Vakaruose, gimusių ant naujojo tūkstantmečio kalendorinės ribos, prieš pirkdami patinkamą prekę lygina kainas internete ieškodami geriausių pasiūlymų.

Svarus indėlis. 36 procentai visos mažmeninės prekybos apyvartos pirkėjai sugeneruoja apsipirkdami internetinėse parduotuvėse.

Kas pietums? Apklausos dalyvių duomenimis, pats aktyviausias interneto parduotuvių lankymo metas yra pietų pertrauka. Per laisvą nuo darbų valandėlę bent kartą apsipirkusiųjų internete skaičius siekia 77 proc. vyrų ir 68 proc. moterų.

Svarbus žingsnis. Įdomi žinia: vienas iš penkių pirkėjų prieš susimokėdamas už prekes persigalvoja ir nutraukia apsipirkimą. Dažniausiai taip nutinka dėl to, jog lemiamą akimirką jis prisibijo įvesti mokėjimo kortelės duomenis net pačiomis saugiausiomis pripažintose mažmenininkų elektroninėse parduotuvėse.

Knygospopuliariausios. Iki šiol perkamiausia visų laikų prekė internete yra knyga. Didžiausią indėlį į internetinį knygų prekybos bumą čia yra įnešusi prekybos milžinė „Amazon“. Ši kompanija savo išskirtinės sėkmės sulaukusią veiklą pradėjo būtent nuo prekybos knygomis. Vėliau „Amazon“ sparčia augo, o pernai, pralenkusi kitą milžinę „Wal-Mart“, buvo paskelbta didžiausia mažmeninės prekybos kompanija visame pasaulyje.

[2516]

Ko reikia, kad būtum didžiausias? Nei daug, nei mažai – 94 milijonų lankytojų per mėnesį. Būtent tokiais įspūdingais lankomumo rodikliais gali pasigirti internetinių apsipirkimų lyderė pasaulyje, „Amazon“.

Yra kur tobulėti. Vienas didžiausių internetinės prekybos trūkumų vis dar yra pirkėjų dažnai nurodoma netobula prekių grąžinimo sistema. Grąžinti įsigytą prekę ar pasikeisti netikusį drabužį yra neatimama pirkėjo teisė. Į pardavėjų sandėlius sugrįžta net trečdalis internete įsigytų daiktų. Daugelis didžiųjų parduotuvių negali sau leisti rizikuoti prekinio ženklo reputacija ir yra nustačiusios aiškias taisykles, pagal kurias grąžinti ar pasikeisti nepatikusią prekę pirkėjams nėra jokių kliūčių. Tačiau mažesnės parduotuvės gali iškrėsti kiaulystę ir sugadinti nuomonę apie apsipirkimą internetu. Net 81 proc. pirkėjų patikimą prekių grąžinimo sistemą įvardijo kaip vieną iš pagrindinių veiksnių, nulemiančių jų pasirinkimą. Taigi, norėdami išvengti nemalonių staigmenų, prieš įsigydami prekę būtinai pasidomėkite pardavėjo reitingu ir kitų pirkėjų atsiliepimais.

Turgus. Kaina, kurią matote monitoriaus ekrane, ne visuomet gali būti galutinė. Derėtis ir teisėtai prašyti mažesnės kainos už norimą įsigyti prekę yra kiekvieno pirkėjo teisė, apie kurią pardavėjai niekada neužsimins pirmieji. Daugelyje internetinių parduotuvių klausimus apie prekes galima užduoti gyvai žinutėmis kitoje ekrano pusėje su lankytojais bendraujantiems asistentams. Labai dažnai būtent jie yra apmokyti atsakyti į daugumą pirkėjams rūpimų klausimų ir įgalioti parduoti kuo daugiau prekių. Nuo pardavimų sumos klientų aptarnavimo asistentai paprastai gauna komisinį mokestį, todėl parodę susidomėjimą nepamirškite paprašyti pritaikyti papildomos nuolaidos; net jeigu prekė jau yra akcijinė. Dažniausiai prekybos atstovai gali pasiūlyti iki 10 procentų nuolaidą. Net jeigu jie virsta papildomais 10 svarų už buitinį prietaisą ar drabužius, įsigyti prekę internete tampa tik dar įdomiau.

2016 02 17 10:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt