trečiadienis, liepos 6 d.
Atlikėja P. Paukštaitytė: manau, kad taisyklės šou pasaulyje neegzistuoja
Alfa.lt
Asmeninis archyvas
Atlikėja Paulina Paukštaitytė

Projekte „Lietuvos balsas“ išgarsėjusi dainininkė Paulina Paukštaitytė mano, kad Lietuvos šou pasaulyje taisyklės neegzistuoja ir kiekvieno žmogaus pasirinkimas, kaip jame funkcionuoti ir kokią pridėtinę vertę atnešti. Atlikėja neslepia, kad sau kelia aukštus tikslus ir ateityje nori išleisti savo pirmąjį albumą lietuvių kalba.

Prieš porą metų interviu sakei, kad susirasti tikrų draugų, kai esi populiarus, neįmanoma. Ar nepasikeitė požiūris?

– Požiūris laikui bėgant keičiasi. Dabar manau, kad susirasti draugų įmanoma ir viskas priklauso nuo mūsų pačių nusiteikimo, atvirumo ir pasirinkimų.

Ką manai apie Lietuvos šou pasaulį? Ar jau susipažinai su jo taisyklėmis?

– Dažnai, kai išgirstame žodžius „šou pasaulis“, įsivaizduojame beprasmiškus ir nelogiškus reiškinius. Manau, kad toks dalykas kaip taisyklės šou pasaulyje neegzistuoja. Kiekvieno individualus pasirinkimas, kaip funkcionuoti jame, kiek dažnai nori būti matomas, ir svarbiausia, kaip nori būti pastebėtas ir kokią pridėtinę vertę gali atnešti.

Iš kur ateina tavo muzika? Kūryba – kas tai? Ar tai, ką tu darai, ar tai, kas daroma per tave?

– Muzika ateina iš asmeninių išgyvenimų, tačiau dažnai visos knygos išgyvenimų pritrūksta, tad semiuosi įkvėpimo iš draugų, artimųjų ar netgi praeivių emocijų, situacijų bei kitų mane įkvepiančių atlikėjų muzikos. Taip ir gimsta naujos dainos. Svarbiausia paliesti kuo daugiau temų, ir jūs net neįsivaizduojate, kiek daug žmogus gali pereiti, jausti ir sukurti.

Kaip formuoji idėjas savo naujoms dainoms?

– Idėjas dažniausiai formuoju iš smulkių detalių. Pavyzdžiui, vienas artimas draugas pasidalijo savo išgyvenimais, kad labai norėtų nutraukti ryšius su savo buvusiąja ir nežino, ką daryti su jos numeriu: jį pasilikti ar ištrinti, ar pervardyti. Apie tokią smulkią detalę parašiau dainą, kuri gali paliesti žmogų, perėjusį per tokią pat dilemą.

Atrodo, kad muzika tau tikrai svarbi. Kokią vietą ji užima tavo gyvenime?

– Muzika yra svarbiausias dalykas mano gyvenime, kad ir kaip tai banaliai skambėtų, tai – mano prasmė, tikslas ir gyvybiškai svarbus šaltinis, iš kurio gaunu nepaprastai didelį emocinį pasitenkinimą. Nėra dienos be dainų ir be kūrybos.

Ar vaikystėje tavo aplinkoje buvo daug domėtasi muzika?

– Taip, mano močiutė mane atvedė į muziką. Ji turėjo savo popchorą, kur vaikai galėjo mokytis artistiškumo ir dainavimo. Prisimenu, kad dar vaikystėje niekada į choro pamokų lankymą nežiūrėjau kaip į pramogą. Man tai buvo rimčiausias dalykas gyvenime, kuris tuo metu mane daug ko išmokė. Močiutės dėka susipažinau su įvairaus žanro muzika, pradėjau lankyti muzikos mokyklą ir groti smuiku bei pianinu. Tai padėjo lavinti ne tik muzikinį raštingumą, bet ir mano klausą.

Ar galėtum drąsiai pasakyti, jog šiuo metu save realizuoji šimtu procentų?

– Neslėpsiu, jog lūkesčių visada turiu, ypač savo srityje. Galiu teigti, kad šiuo metu ypač daug dėmesio skiriu muzikai, kūrybos teorijai, lavinu savo gebėjimus rašydama tekstus ir melodijas ir, be abejonės, dainuodama.

Šiemet baigi marketingo ir reklamos kūrimo bakalaurą. Kokie ateities planai?

– Ateities planai – kurti muziką lietuvių ir anglų kalbomis. Išleisti pirmąjį lietuvišką albumą ir sėkmingai taikyti marketingo įgytas žinias savo srityje.

Ar sutinki su teiginiu, jog kūrybiškam žmogui reikia daugiau laisvės ir buvimo tik su savimi?

– Nesutinku su teiginiu, jog reikia būti tik su savimi, tačiau sutinku, kad reikia laisvės. Reikia laisvės mintims, laisvė yra būti su tinkamais žmonėmis, kur būsi išklausytas. Aš tvirtai tikiu, kad vienas lauke ne karys, tad daugiau ausų, akių ir smegenų visada yra pliusas.

Atlikėjų Lietuvos rinkoje yra išties daug. Ar įmanoma gyventi ir pragyventi iš savo kūrybos?

– Tikrai įmanoma ne tik išgyventi iš muzikos, bet ir gyventi. Lietuvos muzikos rinka tikrai didėja, tačiau muzika visada bus reikalinga. Koncertai žmonėms reikalingi, tai yra emocinė terapija, kurios kiekvienam žmogui reikia ir reikės. Ypač pandemijos laikotarpiu buvo galima pastebėti, kaip žmonės buvo išsiilgę koncertų. Labai džiaugiuosi, jog Lietuvos muzikos lygis tik kyla.

Kaip tau pačiai atrodo pasaulio kontekste, kokia yra Lietuvos muzikos klausytojų auditorija?

– Manau, kad Lietuva yra labai maža, bet, vertinant skaičiais, Lietuvoje daina, surinkusi vieną milijoną perklausų, dažniausiai tampa hitu, todėl vertindami auditorijos dydį galime sakyti, kad Lietuvoje muzikos klausoma itin daug.

Kai dabar, atrodo, dainuoja visi, ko reikia pradedančiam atlikėjui, kad jis atrastų savo klausytoją?

– Vienareikšmiškai tik savo kūrybos. Sava kūryba stipriausiai atskirs atlikėją nuo dainininko. Dažnai šios dvi sąvokos yra maišomos.

2022 05 26 11:25
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt